Водні процедури корисніші без хлору
Про важливість води у нашому житті та сферу її застосування знають всі. Але останнім часом все актуальнішим стає питання очищення життєдайної рідини від забруднень.Водні процедури корисніші без хлору
Про важливість води у нашому житті та сферу її застосування знають всі. Але останнім часом все актуальнішим стає питання очищення життєдайної рідини від забруднень. Існують різні методи знезараження води – хімічні, біологічні, механічні. До хімічних методів належить всім відоме хлорування. Хоча вважається, що на даний час цей спосіб очищення вже застарів, проте в нашій країні він ще досі застосовується. Натомість у країнах Європи хлорування поступово відходить у минуле. Для очищення води там використовують такі методи як іонізація, кварцування, озонація. І ці методи вже починають успішно використовувати в Україні.

Хлор в нашому організмі
Чи потрібен людині хлор? Так, звичайно, адже коли говорять про кислотно-лужний баланс і водно-сольовий обмін, то мають на увазі обмін хлору, натрію та калію. Всі ці елементи повинні бути присутніми в міжклітинній рідині в постійному співвідношенні, інакше можуть виникнути серйозні проблеми зі здоров’ям. Так, при порушенні обміну хлору виникають набряки, погіршується робота серця, виникають перепади тиску.
– Найчастіше ми споживаємо хлор з кухонною сіллю – хлоридом натрію. Він бере активну участь в процесах, які підтримують у крові та лімфі відносно постійний тиск, що дозволяє виводити з організму солі та регулювати їх вміст в тканинах. Беручи участь у процесі травлення, хлор стимулює утворення шлункового соку і розвиває апетит, – каже лікар-гастроентеролог поліклініки № 2 Ірина Гаєвська.
Хлор також охороняє організм від зневоднення, сприяє виведенню з тканин і клітин вуглекислого газу, токсинів, шлаків. Добова норма хлору для здорової людини – 4-6 грамів. І при збалансованому харчуванні ми її отримуємо. Хлор міститься у наступних продуктах – м’ясі, яйцях, бобових, морепродуктах, оливках, крупах. При нестачі хлору людина може відчувати млявість, сонливість, м’язову слабкість, втрачається відчуття смаку, погіршується апетит.

Надлишок хлору – небезпечний
Надлишковий вміст хлору може негативно вплинути на здоров’я.
– При надлишку хлору вода виходить із тканин у міжклітинний простір, і організм таким чином зневоднюється, – пояснює гастроентеролог.
У людини можуть з’явитися сухий кашель та біль у грудях, сльозотеча і різь в очах, головний біль, а також розлади травлення, що супроводжуються сильними болями, печією, нудотою і тяжкістю в шлунку.
Надмірне споживання хлору, на жаль, сьогодні стосується майже кожного з нас, адже питна вода дезинфікується саме хлором. У воді хлор утворює безліч з’єднань різного ступеня токсичності, які мають канцерогенні та інші руйнівні властивості. Небезпечні сполуки, які утворюються у воді в процесі її хлорування, можуть стати причиною раку шлунка, сечового міхура, печінки, прямої кишки.
Але страждають не тільки органи травлення. Хлор здатен впливати на роботу серця, стати причиною атеросклерозу, анемії, підвищеного тиску. Крім цього, хлор сушить шкіру. Це зазвичай відбувається після миття, прийому ванни, відвідування басейну з хлорованою водою.
– Хлор шкідливий ще й тим, що може посилювати токсичну дію деяких речовин. Якщо, до прикладу, людина користується якимось кремом чи протигрибковим препаратом, то при взаємодії їх з хлором можуть утворюватися сполуки, які травмують шкіру, – говорить лікар Ірина Гаєвська.
Хлор руйнує також і структуру волосся – воно починає випадати, стає ламким та тьмяним.

Басейн без хлору – це реально
Велика кількість хлору надходить в організм через легені та шкірні покриви – в рази більше, ніж від випитої хлорованої води. Ось чому для занять плаванням, аквааеробікою та інших спортивних тренувань у воді важливо обирати басейни, де застосовуються сучасні методи очищення води. Наприклад, за допомогою іонізації, адже срібло здавна використовували наші пращури, щоб звільнити рідину від шкідливих домішок.
Спеціальне обладнання збагачує воду іонами срібла та міді, а ті, у свою чергу, безжально знищують усіх «ворогів», які є у воді. Це і бактерії, що викликають хвороби різного виду, і грибки, небезпечні для людини, і цілі колонії мікроорганізмів. Після того як у басейні буде проведена дезінфекція без хлору, його можна використовувати не тільки дорослим, а й маленьким дітям. Вода після іонізації перетворюється на справжню питну. Крім того, вона стає ідеальним захистом для шкірних покривів людини від хвороботворних мікробів і допомагає виробляти ферменти і протеіни.
Отже, басейни без хлору – це не тільки безпечно, але й корисно.

Кіра Малинович

Залиште коментар

Також по темі

Шахраї, назвавшись податківцями, вимагали у бізнесменів гроші

За інформацією відділу з питань запобігання та виявлення