Всесвітній День боротьби з туберкульозом

Всесвітній День боротьби з туберкульозом
Загальновідомо, що така недуга, як туберкульоз ще з давніх часів забирав життя мільйонів людей, і вважався невиліковною страшною хворобою.Всесвітній День боротьби з туберкульозом
Загальновідомо, що така недуга, як туберкульоз ще з давніх часів забирав життя мільйонів людей, і вважався невиліковною страшною хворобою. Його симптоми у вигляді кашлю, харкотиння, кровохаркання і виснаження, описували ще Гіппократ, Авіценна і Гален. Досі ця страшна хвороба, а особливо її симптоми, наводить страх на людину, так як заразитися їм може кожен, хто де-небудь стикався з розповсюджувачем злощасної палички-збудника.
У 1982 році Всесвітньою Організацією охорони Здоров\’я за підтримки Міжнародного союзу боротьби з туберкульозом та легеневими захворюваннями був заснований Всесвітній день боротьби проти туберкульозу з метою привернути увагу людства до проблеми розвитку цієї небезпечної недуги.
24 березня 1882 році відомий мікробіолог Роберт Кох зробив важливе відкриття, за яке в 1905 році отримав Нобелівську премію. Ним була визначена частка-збудник, звана сьогодні паличкою Коха, що вражає легені людини, яка і призводить до їх серйозного захворювання.
Затвердження дати Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом – 24 березня, в 1992 році було приурочено до сторіччя з дня вчинення цього великого відкриття. Завдяки такому науковому прориву, багато лікарів та вчені того часу отримали більше можливостей для визначення захворювання і його діагностики. Біохіміками були розроблені різні вакцини і протимікробні препарати, здатні знищувати згубні для організму бацили і запобігати зараженню.
Незабаром, у 1998 році Всесвітній день туберкульозу отримав офіційну підтримку Організації Об\’єднаних Націй. Адже, як відомо ця хвороба прогресує в основному в країнах, що розвиваються, де рівень профілактики й лікування залишає бажати кращого. За рік у світі від цього захворювання гине 9 мільйонів чоловік, з яких 3 мільйони мали запущену форму.
Щороку Міжнародний день боротьби з туберкульозом проводиться з метою поінформувати населення про методи профілактики і лікування цього інфекційного захворювання. Адже, як правило, самі елементарні заходи безпеки, своєчасне звернення за медичною допомогою, залучення до здорового способу життя дорослих і підлітків здатне змінити ситуацію в світі і врятувати життя багатьом людям, що піддаються зараженню.
Вперше, у 1912 році була проведена благодійна акція під назвою «Біла ромашка», внаслідок чого ця прекрасна квітка стала символом боротьби з туберкульозом.
У всьому світі, в цілях запобігання розвитку цієї легеневої хвороби діють спеціальні програми, в рамках яких проводиться профілактика і діагностика захворювання, а саме флюорографічне обстеження, вакцинація та ревакцинація населення. Так само, функціонують лікувальні та профілактичні заклади, санаторії для хворих з метою захистити людей від контакту з розповсюджувачами палички туберкульозу, закуповуються нові і більш ефективні препарати для боротьби та профілактики захворювання.
Міжнародний день боротьби з туберкульозом спонукає всіх замислитися про існуючу проблему, адже наше майбутнє в наших руках.

Залишити відповідь