Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва "Радея-Dance" пройшов у Кам'янеці-Подільському
Традиційно на весняних канікулах 27-28 березня танцювальні колективи з семи регіонів України завітали в Кам\’янець-Подільський на ІІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Радея-Dance».Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва "Радея-Dance" пройшов у Кам'янеці-Подільському
Традиційно на весняних канікулах 27-28 березня танцювальні колективи з семи регіонів України завітали в Кам\’янець-Подільський на ІІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Радея-Dance». Про це повідомляється на сайті Кам\’янець-Подільської міської ради.
Організували масштабне танцювальне дійство управління культури і туризму департаменту гуманітарної політики міської ради, міський Будинок культури та Хмельницький обласний осередок Національної хореографічної спілки України. Велику допомогу в організації прийому учасників фестивалю надали державний історичний музей-заповідник та готель «7 днів».
Найкращі ансамблі з Хмельницької, Черкаської, Тернопільської, Рівненської, Чернівецької, Полтавської та Вінницької областей демонстрували свої вміння на суд глядачів та високопрофесійного журі.
Розпочався конкурсний день урочистим відкриттям фестивалю, під час якого Кам\’янець-Подільський міський голова Михайло Сімашкевич привітав учасників та гостей свята, а також пообіцяв грошові премії кращим конкурсантам.
Протягом 8-ми годин тривала боротьба за звання кращого колективу України та за головний приз конкурсу – володаря Гран-Прі. На сцені з’являлись надзвичайно цікаві та самобутні ансамблі, особливі оплески глядачів викликали оригінальні постановки та масові номери. Всього 31 колектив, а це понад 550 учасників вийшли на сцену районного центру культури і мистецтв «Розмай», аби довести, що кожен з них найкращий.
Окрім конкурсної програми, учасники фестивалю мали можливість відвідати майстер-клас з сучасного танцю від члена журі, професійного балетмейстера Василя Гринюка. Керівники та учасники колективів протягом години вивчали новий стиль хореографії, переймали манеру та сценічний образ, який пропонував постановник.
Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва "Радея-Dance" пройшов у Кам'янеці-Подільському
Завершився перший день фестивалю у Старому замку, де кожен гість Кам\’янця-Подільського переконався, що наше місто – неперевершений майданчик для подібних заходів. Неповторні краєвиди вечірнього Кам\’янця, унікальна вечірня екскурсія у замку, пригощання смачної кашею та узваром – все це справило незабутні враження на всіх без винятку конкурсантів.
Вранці наступного дня, обговоривши виступи учасників, журі було готове назвати переможців. Феєричний гала-концерт розпочався вітальним словом заступника міського голови Сергія Бабія, який вручив подяки керівникам творчих ансамблів. Від імені міського голови Михайла Сімашкевича грошові премії отримали колектив сучасного танцю «Стиляги» (м. Чернівці), зразковий ансамбль танцю «Діалог» (м. Рівне) та зразковий ансамбль танцю «Гарний настрій» (м. Полтава). Також організатори фестивалю відзначили грошовою премією балетмейстера ансамблю сучасного танцю «Алегро» (м. Чернівці) Анну Марчак-Кіщенко за кращу балетмейстерську роботу – хореографічну композицію «Шлях».
Спеціальні призи – подарункові сертифікати на 1000 гривень для участі у Всеукраїнському дитячо-молодіжному фестивалі-конкурсі мистецтв «Чорноморська перлина» хореографічним колективам «Гарний настрій» (м. Полтава), «Блиск» (м. Чернівці), «Аджанта» (м. Кам\’янець-Подільський) та «Діалог» (м. Рівне) вручив член журі Анатолій Бєлєванцев.
Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва "Радея-Dance" пройшов у Кам'янеці-Подільському
Найхвилюючіша мить фестивалю розпочалась під час церемонії нагородження. За рішенням журі треті місця у різних номінаціях вибороли хореографічний колектив «Перлина» (с. Дзвиняч Заліщицького району Тернопільської області), студія східного та сучасного танцю «Аджанта» (м. Кам\’янець-Подільський), студія сучасного танцю «Fly» (м. Чернівці), колектив сучасного танцю «Блиск» (м. Чернівці), колектив сучасного танцю «Стиляги» (м. Чернівці), хореографічна студія «Пірует» (м. Кам\’янець-Подільський) та хореографічний колектив «Ювин» (м. Чернівці).
Другу премію конкурсу здобули зразковий ансамбль танцю «Диво калинове» (м. Кам\’янець-Подільський), дитячий зразковий хореографічний ансамбль «Світанок» (м. Черкаси), зразковий ансамбль сучасного танцю «Діалог» (м. Рівне), студія танцю «Golden Dream» (м. Чернівці), студія східного та сучасного танцю «Аджанта» (м. Кам\’янець-Подільський) та ансамбль народного танцю «Добродар» (м. Вінниця).
Володарями дипломів першого ступеню стали зразковий ансамбль танцю «Світоч» (м. Кам\’янець-Подільський), зразковий ансамбль сучасного танцю «Діалог» (м. Рівне), народний дитячий хореографічний колектив «Алегро» (м. Чернівці), народний ансамбль пісні і танцю «Дністер» (м. Заліщики Тернопільської області), зразковий ансамбль танцю «Гарний настрій» (м. Полтава) та ансамбль народного танцю «Над Прутом» (м. Чернівці).
А безсумнівним переможцем фестивалю та володарем Гран-Прі став колектив з міста Полтави – зразковий ансамбль танцю «Гарний настрій», керівник Оксана Євстігнєєва.
Отже, географія конкурсу набула нових обріїв, розширилось коло нових учасників, місто знайшло нових друзів в різних куточках України. Організатори фестивалю висловлюють впевненість, що «Радея-Dance» насправді об’єднала мистецьку Україну і запалили нових зірок на творчому небосхилі.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього