ВІЙНА ДАЄ ОСОБЛИВИЙ ШАНС ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ РЕФОРМ
Заступник голови парламентської фракції «Блок Петра Порошенка» вважає корупцію та соціальний популізм головними проблемами суспільстваВІЙНА ДАЄ ОСОБЛИВИЙ ШАНС ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ РЕФОРМ
Заступник голови парламентської фракції «Блок Петра Порошенка» вважає корупцію та соціальний популізм головними проблемами суспільства

– Пане Анатолію, ми багато говоримо про децентралізацію влади. А що є головним у цій реформі?

Послідовність дій. Нам не варто кидатися міняти всі три самоврядні рівні одночасно – базовий, районний і обласний. Спершу слід зайнятися облаштуванням базового рівня, далі – питаннями районного рівня, а вже після цього – регіонами. Адже кожен рівень має своїх противників. І якщо запускаємо всі три рівні відразу, то силу спротиву буде дуже важко подолати. Тому Роман Безсмертний (віце-прем’єр-міністр з питань адміністративної реформи за Президента Ющенка) і завалився, бо хотів усе й відразу.

– А що на законодавчому рівні вже зроблено для децентралізації?

Прийнято закон про децентралізацію бюджету. І вже в першому кварталі цього року місцеві бюджети отримали на 30-35 відсотків доходів більше, ніж вони мали в попередні роки.

Також ухвалили закон про добровільне об’єднання громад. Прийняли у першому читанні закон про державну службу в органах місцевого самоврядування, що є складником усієї реформи.
Маємо концепцію децентралізації регіональної політики, закон про державний фонд регіонального розвитку.

Але, на мою думку, якщо ми зараз збільшуватимемо повноваження місцевим органам влади, то консервуємо їхне бажання укрупнятися. А без укрупнення ми не можемо мати реального місцевого самоврядування.

– Поштовх реформам в Україні дало обрання нового парламенту. Чи задоволені ви ходом реформ?

Реформа – це перманентний процес, немає межі її досконалості. Ми потрапили в дуже серйозну ситуацію – це війна, яка забирає в нас щодня по 100 мільйонів гривень. Разом з бюджетом на армію це десь 60 мільярдів на рік.

Але як би парадоксально не звучало, війна – унікальний шанс для проведення реформ. Бо в стані спокою людина не здатна зрозуміти, для чого потрібні реформи, які завжди проходять болісно. А війна – це такий стан, коли зрозуміло: щось потрібно робити.

– На якому етапі проведення конституційної реформи?

Вважаю, що конституційна реформа має бути проведена в тих сферах, у яких ми зараз найбільше цього потребуємо. На мою думку, це судова система і місцеве самоврядування. За інше я б зараз не брався. Бо знову ж таки, якщо візьмемося за купу змін, то не наберемо 300 голосів у парламенті (конституційної більшості)

– Що заважає проведенню реформ?

Дуже заважає популізм. Як казав Черчилль, державні діячі думають про державу, а політики – про наступні вибори. Популізм є головно. Проблемою суспільства. Зрештою, саме суспільство формує запит на популізм.
У нас немає достатньо діалогу з людьми. Потрібно перевести спілкування в площину розуміння більшістю населення того, про що з ним розмовляють. Ми боремося з корупцією, але суспільство хоче швидких результатів. Порушили питання про те, що деяких депутатів з коаліції, можливо, слід притягнути до відповідальності – здійнявся галас: давайте розвалимо коаліцію. Безперечно, треба притягувати до відповідальності і вчорашніх, і сьогоднішніх порушників закону. Тоді це і є життя за правилами.

– Ваша політична сила представлена у Верховній Раді великою кількістю депутатів…

Я нікого не виокремлюю, себе теж. Нам усім треба над цим замислитися…. Головне, партія має реалізувати ідеологію, яку сповідує Президент. Те, що робить Президент у боротьбі з корупцією, – абсолютно правильно. Це вірний шлях. І дуже хочеться, аби все рухалося швидше.

– Наскільки міцна сьогодні коаліція?

Парламентська більшість, як це завжди буває, неоднорідна, але весь час треба шукати спільний знаменник, і ми його знаходимо!

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього