Не провокуйте людей, розуміючи психологічний стан всієї країни
Війна... В умовах сьогоденняВійна... В умовах сьогодення
Війна… В умовах сьогодення це слово на вустах у кожного громадянина України. Навіть більше війна перетворилася в стан життя. Немає жодного українця якого обійшла б ця тема, оскільки ми стали заручниками не лише бойових дій, але й психологічної та інформаційної війни.

Такий соціально-політичний стан країни викликає певний емоційний стан у кожної людини – почуття тривоги, небезпеки, загрози, гніву, страх, провина. Ці емоції переживаються на глибокому свідомому та підсвідомому рівні та пов’язані з інстинктом самозбереження. Звернемося до теорії А. Маслоу піраміди потреб – автор визначив, що найважливішими потребами, на яких базуються інші потреби є фізіологічні потреби (сон, їжа, вода) та потреба у безпеці (почуття впевненості, захист від страху, тривоги) які керуються та взаємодіють з інстинктом самозбереження. І тільки після задоволення наведених потреб людина може зосередитись на задоволенні інших потреб, наприклад потреба у самоактуалізації, пізнавальні та естетичні потреби. Дуже важко реалізувати свої плани, мрії, працювати, розвиватися не відчуваючи себе в безпеці. Якщо ця потреба не задоволена, людина організовує усю свою діяльність (іноді навіть нехтуючи фізіологічними потребами) на те щоб зробити своє життя більш безпечним. На даному політичному етапі українці усі свої зусилля витрачають на найважливіші потреби, потреби у безпеці та фізіологічні. Особливо загострилося відчуття небезпеки та загрози що на рівні підсвідомості змушує організм постійно знаходитись у стані підвищеної уваги та напруги – це призводить до швидкого виснаження. Це може проявлятися у дратівливості, розсіяній увазі, підвищеній імпульсивності та агресивності. На фізіологічному рівні відчувається напруженість, погіршення апетиту та сну, загострення хронічних захворювань. Для профілактики таких станів намагайтеся багато часу проводити з родиною за інтерактивними іграми, прогулянками на свіжому повітрі та вірити лише у найкраще та не втрачати оптимізм.

Зараз важкий період переживає кожен українець, кожен знаходиться у стані підвищеної уваги та намагається задовольнити потребу у найважливішому – безпеці, намагайтеся контролювати себе та свої дії, особливо у громадських місцях. Не провокуйте людей, розуміючи психологічний стан всієї країни, намагайтеся ставитись з розумінням до оточуючих. Пам’ятайте наша сила в нашій єдності!

Орєхова Юлія
Практикуючий психолог Психологічного Центру “Інсайт”

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього