Як хмельничан захищають від африканської чуми
На сьогодні хвороба вразила майже кожну сусідню область.Як хмельничан захищають від африканської чуми
На сусідній Вінничині – найбільший спалах африканської чуми. За фактом, на сьогодні хвороба вразила майже кожну сусідню область. Так, на межах районів уже встановили 14 пунктів контролю. На ринках же свій захист – лабораторія. 12 квітня був розроблений план дій у разі виникненні або навіть підозрі на африканську чуму, а зараз він активно виконується, пише 33 канал.

Африканська чума для свинки як грип для людини – передається швидко, а лікується важко. В 98 % випадків для поросяти така хвороба закінчується смертю. Страждають від зарази і фермери. Адже опісля виявлення АЧС обмежується вивезення продукції тваринного походження, а у місці спалаху збудника більше року не має ступати свійське копитце. Іншими словами, розводити свиней там не можна.

На продуктовому ринку свинячих голів, вирізок та іншого м’яса хоч відбавляй. Родом кожен п’ятачок із Хмельницької області. Здебільшого, це Красилівський, Волочиський, Городоцький, Віньковецький та Ярмолинецький райони.

Уся продукція рослинного та тваринного походження перш ніж потрапити на продаж, проходить через лабораторію. Так, за 8 місяців тільки для свинок провели більше 11 тис. експертиз.

Туша мусить мати відповідний товарний вигляд та бути цілою – із усіма внутрішніми органами. Клянуться і божаться, що у разі виявлення чи то чуми, сибірки, трихінельозу, паразитальних або інфекційних захворюваннях товар одразу йде на утилізацію.І врешті, якщо сильно боїтесь, не нехтуйте попросити документи та оминайте стихійні ринки. Адже там ні лабораторії, ні гарантії, ні відповідальності.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього