Напередодні Дня прикордонника в закладі показали специфіку навчання курсантів.
Вартових рубежів до служби Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького готує вже чверть століття.
Напередодні Дня прикордонника, який в Україні відзначають 28 травня, в закладі показали специфіку навчання курсантів. Зокрема, її практичну складову.
Навчальний пункт пропуску мало чим відрізняється від справжнього. Тут є й бажаючі перетнути кордон, і ті, хто займається їхньою перевіркою. Курсанти відпрацьовують схему, за якою треба діяти на межі, і типові ситуації, які можуть тут трапитися. «Сканування» транспортного засобу здійснюється за допомогою спеціальних приборів. Далі, справа за тими, від кого неможливо щось приховати. Йдеться про навчених чотирилапих. На кордоні без них ніяк.
Є у навчальному центрі й парк з бойовими машинами. Найновіша модель у ньому це авто 2014 року виробництва марки «Kraz Cougar». Це броньована машина з навісними сидіннями, призначена для евакуації поранених.
Відпрацьовують курсанти й схеми захисту контрольного пункту в разі нападу противника. На навчаннях Ярослав Ланьо був у складі резервної групи. Вона починає діяти, коли виникає ризик втручання з боку ворога. Курсант розповів, після сигнального пострілу в хід іде вся зброя. Головне – захистити контрольний пункт.
Загалом, в навчальному центрі майбутні прикордонники випробовують на ділі всі знання, які отримали в стінах академії. На поєднанні теорії і практики в цьому закладі і робиться головний акцент.