Як виник більярд?
Лише в кінці XIII століття виникла гра, котру можна порівняти з тією, яку ми сьогодні називаємо більярдом.Як виник більярд?
Лише в кінці XIII століття виникла гра, котру можна порівняти з тією, яку ми сьогодні називаємо більярдом. Спочатку ця гра проходила на відкритому повітрі і більше нагадувала крокет, але згодом, для того щоб грати у будь-яку погоду, гру перенесли до приміщення, — на великі столи. З тих пір зелений колір більярдного столу залишився як нагадування про зелену траву, на якій колись гра відбувалась. Найймовірніше більярд зародився у Франції в XV сторіччі – існує письмова згадка, про французького короля Людовіка XI, який у 1470 році замовив собі більярдний стіл. Саме слово «більярд» походить від французького слова «bille», що й означає « маленька куля», тобто гра з маленькими кулями. Гра набувала великої популярності при французьких і англійських дворах. У 1600 роках більярд став настільки відомим, що заслужив на згадку в творі Вільяма Шекспіра «Антоній і Клеопатра».
Перші більярдні кулі виготовляли з дерева, хоча також були і ті, хто міг дозволити собі виготовити кулі з слонової кістки. З часом слонова кістка стала загально признаним матеріалом і лише тепер, коли цей матеріал став рідкісним, кулі виготовляють з синтетичних смол.
Кий, яким грають, також має довгу історію, адже спочатку в більярд грали спеціальними ключками. На початку XVIII капітану французької піхоти Менго прийшла ідея прикріпити на наконечник кия шматочок шкіри. До того намагалися бити по центру кулі, але кий зісковзував при ударі, але з запровадженням шкіряного шматочка на кінці відкрилися нові можливості для гри.
Розпочалося також вдосконалення грального столу. Спочатку таки столи виготовляли як звичайні меблі, а потім взагалі зробили виготовлення більярдних столів окремою галуззю індустрії. Англієць Діен Сестон, що спеціалізувався на виготовленні більярдних столів та інвентарю, в 1814 сприяв розвитку форми столів, які застосовують дотепер. Ще однією людино, котра зіграла велику роль в розвитку пул-столу, був швейцарець Джон Брансвік, який, переїхавши до США в 1845 році, зайнявся виготовленням столів для гри в більярд.

Школа більярду, м.Хмельницький вул. Подільська, 109/1. 6-й поверх. Тел..78-53-73

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього