Насправді ринок праці наповнений пропозиціями працевлаштувань, але… є багато факторів які залежать від нас самих

Як влаштуватись на роботу?Як влаштуватись на роботу?

Навіщо люди працюють? Як влаштуватись на роботу? Чи важко знайти справу свого життя від якої Ви будете отримувати задоволення?
Насправді ринок праці наповнений пропозиціями працевлаштувань, але… є багато факторів які залежать від нас самих. Найперший, вирішуючий фактор – зрілість Вашого бажання влаштуватись на роботу та наскільки сильно Ви бажаєте працювати. Часто ми заставляємо себе йти на роботу, тому що по-перше: соціальні рамки давлять на наше сумління і ми думаємо про те, що скажуть оточуючі, по-друге: власна самовираження: чоловіки часто влаштовують «перегони» хто більше заробляє, в кого дорожчий автомобіль і найкраще забезпечена жінка та діти – з одного боку це позитивний аспект, але… знову але, недолік цього позитиву в тому, що люди з часом забувають про прості життєві радості та багато в чому стають заручниками власного становища, втрачаючи прості та важливі почуття – радості, щастя просто так, без причини. Запитайте себе: як давно ви просто гуляли за руки зі своєю коханою людиною, раділи промінчику сонця або дзвінку давнього друга? По-третє: часто бажання йти на роботу пов’язане з відходом від реальності, втеча від сімейних обов’язків; або ж навпаки, втеча від невлаштованих стосунків – пам’ятаєте як у фільмі «Службовий Роман»? Директор яка була нещаслива в особистому житті всю себе посвятила роботі, нажаль у наш час такий вид втечі розповсюджений. Тому вирішуючий фактор – ваше реальне бажання працювати та співвідношення моральних та матеріальних аспектів – отримання задоволення від видів діяльності та заробітної плати. Якщо ж Ви вагаєтесь, пропоную Вам пройти простий тест за допомогою якого можна дізнатися наскільки бажання працевлаштуватися є дійсним та об\’єктивно оцінити свої здібності, сильні, і слабкі сторони. Відповідаючи, намагайтеся бути максимально щирим перед самим собою. Вміння, навіть мужність, чесно оцінювати самого себе найважливіші умови вашого саморозвитку та успіху. Отже, тест Д. Ш. Сінгер.

Відповідайте «вірно» або «невірно» на наступнітвердження:
1. Коли ви йдете на співбесіду при вступі на роботу, добре б взяти з собою когось для моральної підтримки.
2. Більшість керівників поважають напористих кандидатів, які відразу перехоплюють ініціативу на співбесіді.
3. Якщо ви хочете отримати роботу ненадовго, не треба про це нікому говорити.
4. Ви повинні працювати майже задарма, якщо хочете набратися досвіду.
5. У вас назрівають проблеми, тому вам потрібно обзавестися парою-трійкою друзів, на яких можна «випустити пару».
6. Якщо ви відмінний фахівець в дорученому вам ділі, вам не обов\’язково дотримуватися встановленого графіка роботи.
7. Системи оцінки, офіційні і неофіційні, не грають ролі в сучасному бізнесі.
8. Будь-яка людина може впоратися з будь-якою роботою, якщо гарненько над нею посидить.
9. Ви повинні завжди намагатися вирватися вперед.
10. Ви не задаєте зайвих питань, а тримаєте їх при собі.
11. Ви повинні виробити переконання, що робота – найголовніше у вашому житті.
12. Чим менше ваш начальник вас знає, тим краще.
13. Ваш начальник буде дуже радий, якщо йому іноді несподівано дарувати подарунки.
14. Зараз стільки народу шукають роботу, що не потрібно попереджати шефа заздалегідь, якщо визбираєтеся піти.
15. Оскільки зараз все ширше застосовуються програми навчання на місці, зовсім не обов\’язково здобувати вищу освіту.

ОБРОБКА РЕЗУЛЬТАТІВ

За кожнувідповідь «невірно» нарахуєтесобі 1 бал.
0-3 бали. Ваше бажання мінімальне, з таким результатом Вам необхідно передивитися своє ставлення до теми працевлаштування.
4-7 балів. Вамщеналежить пройти довгий шлях, перш ніжВи станете хорошим працівником. Якщовидійснохочетеотримати роботу, вам потрібно добреподумати навіщо Вам це потрібно та визначитися з напрямком роботи, вартозвернутися до консультанта з працевлаштуванняабо почитати хорошу книгу на потрібну тему.
8-12 балів. Загалом, ви навірному шляху. Подумайте над питаннями, на яківивідповіли неправильно.
13-15 балів. У вас зрілийпідхід до роботи, з вас вийде хороший фахівець. Якщо у вас виникали проблеми, вони пояснюються іншими причинами, так що постарайтеся впоратися і з ними.

Ви вирішили влаштуватись на роботу? Ось декілька важливих правил:
– Перед тим, як йти на співбесіду дізнайтеся щось про рід діяльності підприємства (хоча б запитайте у GOOGLE), Вашому майбутньому роботодавцю буде дуже приємно якщо Ви прийдете на співбесіду підготованими і це точно додасть вам балів;
– Дотримуйтесь офіційного дрес коду: забудьте про шорти, кросівки, спідниці вище коліна, високі підбори та улюблені сланці. Пам’ятайте зустрічають за одягом, проводжають за розумом. Тому підберіть скромний, але діловий одяг.
– Спочатку вислухайте пропозиції, не перебивайте роботодавця. І обов’язково задайте запитання які Вас хвилюють. Між Вами і роботодавцем не має бути жодних недомовленостей. Все має бути зрозуміло обом сторонам. Тим паче, що запитання по суті також дадуть зрозуміти що Ви ділова людина і хочете щоб стосунки з директором були прозорі та довірливі.
– Уникайте конфліктів, навіть якщо Вас провокують. Краще одразу спокійно без пояснень відмовте роботодавцю.
– Найважливіше правило: дотримуйтесь гармонічного поєднання матеріального та морального, роботи та відпочинку, любіть свою роботу. Навіть якщо так сталося що Ви займаєтесь не тим, чим хотіли б – намагайтеся змінити своє ставлення або ж змініть вид діяльності. Робіть все з гармонією, бажанням і отримуйте задоволення!

Психологічний центр «Інсайт» допоможе Вам визначитися з професією яка найбільше підходить. А роботодавцям у напрямі психологічного супроводу менеджменту організації – професійний підбір кадрів, проведення тренінгів різних напрямків, допомога в організації колективу та багато іншого, залежно від особливостей Вашого колективу, адже ми маємо 20 річний досвід у цьому напрямку!

За детальною інформацією звертайтеся за телефоном 097 665-08-45, 097 547-87-72, 70-79-90, та за адресою м. Хмельницький Проспект Миру 94а Психологічний центр «Інсайт».
Практикуючий психолог, тренер по роботі з персоналом психологічного центру «Інсайт»
Орєхова Юлія.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього