Як військовослужбовцю – учаснику АТО отримати посвідчення «Учасник бойових дій»?
В продовження теми «Соціальних гарантій військовослужбовців» в даній статті роз\’яснять як військовослужбовцю – учаснику АТО отримати посвідчення «Учасник бойових дій».Як військовослужбовцю – учаснику АТО отримати посвідчення «Учасник бойових дій»?
В продовження теми «Соціальних гарантій військовослужбовців» в даній статті громадською організацією «Юридично-Інформаційний Центр» стало за необхідність провести роз\’яснення як військовослужбовцю – учаснику АТО отримати посвідчення «Учасник бойових дій» так на сьогоднішній час досить багато наших земляків з Хмельниччини перебувають в АТО, а також вже ті військовослужбовці, які перебували в АТО у відповідні періоди.

В першу чергу визначено райони та проведення АТО, а саме:
– Харківська область – з 07.04. до 14.09.2014 року;
– Донецька та Луганська області – з 07.04.2014 року;

Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали суверенітет та теріторіальну цілісність України і брали безпосередню участь в АТО, забезпеченні її проведення, затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 року № 413.

Як раніше зазначалось війсковослужбовці, які є учасниками бойових дій користуються пільгами відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та іншими нормативними актами.

Розглянемо порядок звернення діючого військовослужбовця:
1. Військовослужбовець може самостійно звернутись до комісії в разі не подання командиром документів, які необхідні для отримання статусу учасника бойових дій.
2. Комісія при Міністерстві оборони України вивчає подані військовослужбовцем документи та подає їх на розгляд до Міжвідомчої комісії при державній службі у справах ветеранів війни та учасників АТО, а також розсилає рішення до військової частини та військового комісаріату;
3. Міжвідомча комісія при державній службі у справах ветеранів війни та учасників АТО розглядає документи надіслані комісією при МОУ і вразі потреби заслуховує пояснення осіб стосовно осіб яких вони подані, свідків, представників державних органів, та в місячний строк приймає рішення щодо надання статусу учасника байових дій та інформує комісію при МОУ, після чого військовою частиною видається військовослужбовцю посвідчення «Учасника бойових дій»
4. Також військовою частиною у місячний термін після виконання військовослужбовцем завдань в АТО надсилає до комісії при МОУ довідку та підтверджуючі документи про участь в АТО та безпосередньо в районах її проведення, після проведення процедури зазначеної вище – видає військовослужбовцю відповідне посвідчення.

Розглянемо порядок звернення особи, яка звільнена з військової служби:
1. Особа, яка звільненна з військової служби може самостійно звернутись до комісії в разі не подання командиром документів, які необхідні для отримання статусу учасника бойових дій.
2. Військовий комісаріат в свою чергу допомагає в оформленні всіх необхідних документів та видає посвідчення «Учасник бойових дій» особам, які звільненні з військової служби;
3. Комісія при Міністерстві оборони України вивчає подані особою, звільненою з військової служби документи та подає їх на розгляд до Міжвідомчої комісії при державній службі у справах ветеранів війни та учасників АТО, а також надсилає своє рішення до військового комісаріату;
4. Міжвідомча комісія при державній службі у справах ветеранів війни та учасників АТО розглядає документи надіслані комісією при МОУ і вразі потреби заслуховує пояснення осіб стосовно, яких вони подані, свідків, представників державних органів, та в місячний строк приймає рішення щодо надання статусу учасника байових дій та інформує комісію при МОУ, після чого військовим комісаріатом видається посвідчення «Учасник бойових дій»;
Рішення комісії може бути оскаржене в судовому порядку.

Безкоштовна правова допомога ГО «Юридично-Інформаційний Центр» за адресою: м.Хмельницький, вул.Свободи, 70, кім.113, або за тел. 067 – 381 06 – 41

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього