Мандірвники на декілька днів залишилися у Відні.
Мандрівники Анна Думанська та Богдан Місюренко, які здійснюють подорож європейськими країнами, вирішили дослідити, як можна скромно прохарчуватися в австрійській столиці.Мандірвники на декілька днів залишилися у Відні.
Мандрівники Анна Думанська та Богдан Місюренко, які здійснюють подорож європейськими країнами, вирішили дослідити, як можна скромно прохарчуватися в австрійській столиці.

«Рето (швейцарець, у якого зупинилися мандрівники – прим. авт.) розповів нам про те, що мережа супермаркетів «Billa» дуже педантично ставиться до свіжості продуктів, тому вони влаштували таку акцію: покупці можуть шукати в магазинах товари, термін придатності яких вже закінчився, і обміняти їх на свіжі. Нам було цікаво подивитися, чи можливо знайти щось в сусідніх до нашого місця проживання супермаркетах. Так як найшвидше псуються молокопродукти, ми вирішили подивитися їх, – розповідають хмельничани. – Ми дуже любимо різноманітні сири, тому сконцентрували свою увагу на них. І досить швидко знайшли шматок сиру, який перестав бути свіжим день тому. Ми показали його менеджеру, і він дав нам точно такий же, але свіжий, безкоштовно».

Сир «Грана Падано» дуже сподобався мандрівникам, і вони вирішили відвідати ще один супермаркет, де знайшли прострочені йогурти та сир «Гауда». Ще кілька походів по супермаркетах принесли їм п’ять шматків м\’якого і ніжних сиру з цвіллю «Маскарпоне» і один «Мосбахер».

«Таким чином ми трохи запаслися продуктами в дорогу. До речі, всі ці продукти, які нам дісталися безкоштовно, разом коштували 26 євро, а сиру ми отримали аж півтора кілограма!», – кажуть Аня та Богдан.

Якщо ж вам у Відні не пощастить знайти таким чином безкоштовну їжу, то не засмучуйтесь! Наші мандрівники дослідили магазини та склали список дешевих продуктів: вівсяні пластівці (60 євроцентів за 0,5 кг), консервована квасоля – (60 євроцентів за 800 грам), мандарини (1,5 євро за 1 кг), рис – (1 кг – 70 євроцентів) вода солодка газована (40 євроцентів за 2 л).

«Навіть тільки на цих продуктах можна цілком вижити, особливо, якщо самому готувати», – запевняють мандрівники.

Також можна час від часу їздити «зайцем» у громадському транспорті, принаймні так робить Рето, який прихистив хмельничан у себе. Перевірки бувають рідко, і хоч штраф досить високий, 100 євро, Рето підрахував, що економніше кілька разів на рік заплатити штраф, ніж щодня купувати проїзні квитки.

«Рето – дивовижна людина. Він знає німецьку, англійську, французьку, словацьку, російську та навіть українську мови, – розповідають хмельничани про свого господаря. – Його житло розташовується в старому будинку з високими стелями. Ще рік тому приміщення обігрівалося звичайною пічкою на дровах, яка і досі є у вітальні».
Хмельниччани в Європі

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього