"Якщо не буде школи – це означає, що не буде й села" - Сергій Лабазюк
Децентралізація освіти викликає чимало запитань у освітян на місцях.
"Якщо не буде школи – це означає, що не буде й села" - Сергій Лабазюк
Децентралізація освіти викликає чимало запитань у освітян на місцях. Саме це питання стало одним із головних під час зустрічі освітян Хмельницького та Волочиського районів Хмельниччини з народним депутатом України Сергієм Лабазюком.
Як зазначив С. Лабазюк на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці, саме виклики часу та добровільне об’єднання територіальних громад стало приводом для зібрання з місцевою елітою.
За його словами, освітяни налаштовані на зміни, але до питання децентралізації освіти треба підходити виважено.
«Багато побоювань у людей викликають зміни, які ми очікуємо разом з процесом децентралізації. Для людей вкрай важливо, щоб на території громади залишалася школа. Переймаються, що після укрупнення територіальних громад почнуть зникати цілі села. Бо якщо не буде школи – це означає, що не буде й села. Тому до цього питання у владних кабінетах мають підходити дуже виважено», – написав політик.
С. Лабазюка вважає, децентралізація освіти має передбачати збільшення державного фінансування у відповідності до кількості учнів в конкретній школі, оскільки це провокуватиме здорову конкуренцію і призведе до якісних змін.
"Якщо не буде школи – це означає, що не буде й села" - Сергій Лабазюк
«Не можна примушувати села добровільно об’єднуватись згідно стратегічному плану в нові громади. Навпаки, потрібно врахувати інтереси громади з метою ефективності проведення реформи, яка має сприяти її розвитку, а не заганяти людей в безвихідну ситуацію», – наголосив парламентар.
За його словами, освітяни також побоюються недофінансування навчальних закладів, оскільки воно після децентралізації ляже саме на місцеві бюджети.
Однією з болючих тем під час зустрічей з громадами стала і проблема закриття шкіл. Бо лише у Волочиському районі за останні роки скорочено 22 навчальних заклади (тепер мова йде про закриття ще 8-ми і реорганізацію 2-х навчальних закладів).
Нардеп нагадав, що ще в минулому скликанні ініціював у Верховній Раді рішення про встановлення мораторію на закриття загальноосвітніх навчальних
закладів державної і комунальної форм власності. Влітку минулого року відповідну постанову прийняли в парламенті, а вже в грудні 2014 року – скасували в зв’язку з економією бюджетних грошей. Натомість, в Держбюджеті на 2015 рік повністю зупинено фінансування програми «Шкільний автобус». 
Результатом зустрічей з освітянами стало прийняття рішення про створення ініціативної групи на місцях, яка підготує чіткі пропозиції щодо удосконалення освітнього законодавства.
«А я, як ваш представник у парламенті, буду втілювати в життя ці ініціативи. Бо фундамент країни – це здорова та освічена нація», – додав нардеп під час зустрічі.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього