Єднання на кордоні двох областей
День Соборності України – свято на річці ЗбручЄднання на кордоні двох областей
День Соборності України – свято на річці Збруч.
Возз\”єднання Української та Західноукраїнської Народної Республіки відбулося у 1919 році. Щорічно ми відзначаємо 22 січня – День Соборності України. Акт Злуки, закріплений в Універсалі Директорії УНР, унормовував омріяні попередніми поколіннями ідеали української Соборності. Традиційно, на кордоні двох областей: Хмельницької та Тернопільської відзначається це свято.
Мостом злуки 22 січня для Тернопільської та Хмельницької області став міст над річкою Збруч. Саме там вже традиційно подоляни та тернопільчани відзначили день Соборності та Свободи України.

Вже за традицією там обмінялися короваями, та з’єднали синьо-жовтий стяг во єдине, символізуючи єднання Сходу та Заходу України. Після цього усі помолилися та згадали Героїв Небесної Сотні та військовослужбовців, котрі загинули захищаючи нашу державу від загарбників. На заході окрім посадовців однієї та іншої областей були і народні депутати, від Хмельниччини вітав присутніх з цим днем – Сергій Лабазюк, від сусідів же було присутньо 3 нардепи.

«Вірю, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Тож у цей день сердечно бажаю вам, шановні громадяни, міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України!» – зазначив Сергій Лабазюк.

Єднання на кордоні двох областей
Єднання на кордоні двох областей

Варто відзначити, що вперше у Волочиську 22 січня з квітами, починали відзначати день Злуки біля пам’ятника Тараса Шевченка. Там посадовці району привітали містян із цією визначною подією.
Сьогодні, як і 96 років тому, Україна бореться за Соборність. Війна, що на сході, не полишає в спокої жодного українця. Віримо, що це єднання допоможе нам усім досягти мир. Бо Україна сильна тоді, коли єдина.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього