Європа уже в Кам’янці
Концерт високого, європейського рівня відбувся у Кам’янець-Подільській дитячій хоровій школі. Виконувалась світова класика, тобто взірцева музика.Європа уже в Кам’янці
Концерт високого, європейського рівня відбувся у Кам’янець-Подільській дитячій хоровій школі. Виконувалась світова класика, тобто взірцева музика.

Основу програми концерту склали фортепіанні твори, які майстерно виконала Мирослава Слєсар. Початок був світлим, дуже виразним і благородним – так прозвучали Прелюдія, фуга та варіація Сезара Франка. Музичний роман – Соната № 7 Людвіга ван Бетховена поєднала у собі широкий спектр почуттів та образів: тут і радість, і жага життя, і трагізм, і світлий сум. За глибиною проникливості, ніжності, чуттєвості, ліризму небагато творів зрівняються з Ноктюрном № 1 Фридерика Шопена. Виконання цього шедевру Мирославою сприймається як бездоганне. Стихія нашої піаністки – це віртуозність, блиск, енергія, пристрасть. Етюд № 2 Ференца Ліста з циклу «Великі етюди за Паганіні» саме такий. Впіймавши кураж, солістка продемонструвала всю яскравість свого таланту, силу духу та емоційності.

Творчий тандем Оксани Томків (сопрано) та Мирослави Слєсар подарував слухачам арію Констанції «Marten aller arten» з опери Вольфганга Амадея Моцарта «Викрадення з сералю». Знаменита віртуозна річ прозвучала ефектно і переконливо.

Свідченням зародження творчої дружби є поява нового дуету музикантів – Галини Шопи (скрипка) та Мирослави Слєсар. Скрипка додала нових барв та колориту концерту. Виконанням Сонати для скрипки і фортепіано № 7 Людвіга ван Бетховена та концертного вальсу сучасної композиторки Катерини Шатрової на високій ноті завершилось це музичне дійство.

Чарівна ведуча Інна Лозінська дуже м’яко, вишукано і ненав’язливо сплела тканину концерту у єдину довершену форму.

Ідея про концерт як благодійну акцію з метою збору коштів на капітальний ремонт концертного роялю хорової школи належить самим артистам. І те, що місяць тому видавалось неможливим і фантастичним, сьогодні реальність – музичний інструмент отримав нове життя, він звучить! Звучить по-новому – м’яко і благородно. Зібрані кошти значною мірою компенсували витрати на його ремонт.

Ці молоді люди уже творять Європу тут, у рідному місті, у рідній школі, вони уже живуть європейськими цінностями, культурою. Саме вони вибудують успішну Україну, за ними – майбутнє!

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього