Юні хмельничани побували у фольклорній експедиції
Молодіжний фольклорний гурт «Ладовиці» громадської організації «Відродження традицій Поділля» та зразковий дитячий гурт «Ладосвіти» дитячої музичної школи №2 побували у фольклорній експедиції на Вінниччині.Юні хмельничани побували у фольклорній експедиції
Молодіжний фольклорний гурт «Ладовиці» громадської організації «Відродження традицій Поділля» та зразковий дитячий гурт «Ладосвіти» дитячої музичної школи №2 побували у фольклорній експедиції на Вінниччині. З 14 до 23 липня учасники колективів досліджували села Могилів-Подільського району. Метою експедиції стало вивчення місцевого фольклору та етнографії сіл Наддністрянщини. Про це повідомляють на сайті міської ради.

Окрім чарівної подільської природи на берегах могутнього Дністра, учасники експедиції змогли насолодитись перебуванням у святих місцях – відвідати Лядовський Свято-Усікновенський скельний чоловічий монастир, покупатись у цілющих водах «Антонієвого джерела».
Юні хмельничани побували у фольклорній експедиції
Проте основна робота полягала у дослідженні культурної спадщини регіону через спілкування з місцевим населенням. Варто зазначити, що люди завжди йшла назустріч молодим фольклористам, радушно вітаючи їх у своїх оселях. Так, випала чудова нагода познайомитись із прекрасними ансамблями місцевих будинків культури. Жінки, відклавши усі побутові справи, збирались на подвір’ях когось із учасників колективу і не одну годину ділилися спогадами своєї молодості про пісні та звичаї їхніх сіл. Для наймолодших учасників експедиції, «Ладосвітів», таке спілкування мало і виховний момент: вони на власні очі побачили, як справжня історія живе у пам’яті людей, як важливо зберігати народну культуру і яка титанічна праця за цим стоїть.

Під час освітньо-екскурсійної частини експедиції її учасники відвідали Могилів-Подільський краєзнавчий музей та історико-культурний заповідник «Буша», де вони змогли більше дізнатися та власноруч доторкнутись до історії подільського краю, яка бере початок ще з часів Трипільської культури.
Таким чином, фольклорна експедиції пройшла успішно: була виконана велика робота, яка надихнула членів ГО «Відродження традиції Поділля» на нові проекти, на співпрацю та розвиток. Але тепер перед молодими фольклористами, учасниками гуртів «Ладовиці» та «Ладосвіти», стоїть завдання розшифрувати та ретельно опрацювати знайдений матеріал, аби згодом донести його до слухача у тому первозданному вигляді, як його співали наші предки.

Залиште коментар

Також по темі

Шахраї, назвавшись податківцями, вимагали у бізнесменів гроші

За інформацією відділу з питань запобігання та виявлення