Юні хмельничани в числі переможців та призерів Всеукраїнських туристсько-краєзнавчих заходів
Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді підбиті підсумки участі обласних закладів у всеукраїнських туристсько-краєзнавчих заходах. Участь в них представників Хмельниччини була досить успішною.Юні хмельничани в числі переможців та призерів Всеукраїнських туристсько-краєзнавчих заходів
Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді підбиті підсумки участі обласних закладів у всеукраїнських туристсько-краєзнавчих заходах. Участь в них представників Хмельниччини була досить успішною.

Всеукраїнський конкурс на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування \”Мій рідний край\” проводився з метою залучення учнівської молоді позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів до активної краєзнавчої та пошуково-дослідницької роботи з вивчення історичного минулого та культурної спадщини рідного краю. Учасники конкурсу проводили експедиції за різними напрямами краєзнавства.

Серед досліджень з історичного краєзнавства змістовними були визнані звіти про експедиції, у яких досліджувались місця бойових дій та описані маловідомі факти історії бойових частин Червоної Армії та українських збройних формувань часів Другої світової війни. Серед них відзначено звіт експедиційної групи гуртка \”Туристське багатоборство\” Славутського міського центру туризму і краєзнавства \”Мармароси – Чорногора: призабута історія\” (керівник Слівіна А.О.). Маршрут юних туристів-краєзнавців проходив вздовж державного кордону України і охоплював територію марморосько-чорногорського пограниччя, де відбувалися бойові дії загонів січових стрільців та УПА проти нацистських окупантів. Експедиційна група здійснила збір краєзнавчого матеріалу про пам’ятки національно-визвольної боротьби українського народу і провела апробацію розробленого туристського пішохідного походу ІІІ ступеня складності по території Мармароського заповідного масиву Карпатського біосферного заказника та Карпатського Національного природного парку.

Тема війни стала основою експедиційного пошуку і юних краєзнавців Кам’янець-Подільської ЗОШ №10 під керівництвом вчителя географії Рибалкіної Т.В. та керівника гуртків Кам’янець-Подільської станції юних туристів Баб’юк В.Т., які дослідили вогневі точки Кам’янець-Подільського укріпленого району, які є оборонними спорудами так званої \”лінії Сталіна\”.

Матеріали краєзнавчо-дослідницької роботи цих експедиційних груп продемонстрували вміння учасників конкурсу застосовувати різні форми і засоби туристсько-краєзнавчої роботи, а також володіння ними практичними навичками польових краєзнавчих досліджень. Зібрані тематичні матеріали використовуються в освітньо-виховному процесі загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів на уроках історії та виховних заходах з патріотичного виховання.

Учасники згаданих експедиційних груп з Хмельниччини нагороджені грамотами Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, які посіли ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування \”Мій рідний край\”.
Враховуючи важливість активізації краєзнавчо-дослідницької експедиційної діяльності, журі Всеукраїнського конкурсу, серед інших обласних центрів туризму і краєзнавства, станцій юних туристів та навчальних закладів, відзначило змістовну навчально-методичну роботу Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді щодо організації експедицій, формування в учнів умінь та навичок польових експедиційних досліджень.

Успішною була і участь хмельничан у Чемпіонаті України зі спортивних туристських походів серед учнівської та студентської молоді за 2013-2014 навчальний рік. Від Хмельницької області на Чемпіонат було представлено 3 звіти про пішохідні походи з учнівською молоддю, а саме: від Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді про пішохідний похід 2-ої категорії складності у Карпатах (керівник групи Храпач А.В.), від Центру дитячої та юнацької творчості Хмельницької райдержадміністрації про пішохідний похід 1-ої категорії складності у Карпатах (керівник групи Мельник І.В.) та звіт від загальноосвітньої школи І-Ш ступенів №1 міста Славута про пішохідний похід 3 ступеня складності у Карпатах (керівник групи Слівіна А.О.). Звіт туристів зі Славути був визнаний кращим, і саме вони стали переможцями Чемпіонату серед пішохідних походів 3 ступеня складності.

Звітів про походи серед студентської молоді від Хмельниччини було надіслано також три – два з пішохідного і один – з водного туризму. Всі звіти були представлені керівниками походів з міста Кам’янець-Подільський: про пішохідні походи у Карпати першої (керівник Касапчук С.Я.) та другої (керівник Федчук Р.І.) категорій складності і про водний похід по річках Серет та Дністер 2-ої категорії складності (керівник Федчук Р.І.). У підсумку Хмельницька область посіла ІІІ загальнокомандне місце у Чемпіонаті України зі спортивних туристських походів серед студентів.

Залиште коментар

Також по темі

Шахраї, назвавшись податківцями, вимагали у бізнесменів гроші

За інформацією відділу з питань запобігання та виявлення