З липня 2015 року «спрощенці» Хмельниччини працюватимуть з касовими апаратами
Саме такі новації за податковою реформою очікують на платників єдиного податку 3 групи у другому півріччі нинішнього року. «Спрощенці» ж другої групи розпочнуть використовувати реєстратори розрахункових операцій вже у 2016 році.З липня 2015 року «спрощенці» Хмельниччини працюватимуть з касовими апаратами
Саме такі новації за податковою реформою очікують на платників єдиного податку 3 групи у другому півріччі нинішнього року. «Спрощенці» ж другої групи розпочнуть використовувати реєстратори розрахункових операцій вже у 2016 році.

Не поширюються вказані норми Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» на платників єдиного податку, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у роздрібній торгівельній мережі та через засоби пересувної мережі.

Своєрідним бонусом від податківців для платників єдиного податку, які за власним бажанням до 30 червня 2015 року включно розпочнуть використовувати встановлені за всіма вимогами правового поля та переведені у фіскальний режим роботи РРО, стане звільнення від перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій терміном до 1 січня 2017 року.

У регіональному представництві ДФС Хмельниччини нагадують, що за податковою реформою відбулось переформатування груп єдиного податку.

Наразі до 1 групи включено підприємців, які здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгівельних місць на ринках або займаються господарської діяльністю по наданню побутових послуг населенню. Це представники «мікробізнесу», у яких обсяг доходу до 300 тисяч гривень на рік та відсутні наймані працівники.

Друга група – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку або населенню, займаються виготовленням або продажем товарів, діяльністю у сфері ресторанного господарства. Обсяг доходу у таких платників визначено у розмірі до 1,5 мільйона гривень та кількість найманих працівників – до 10 осіб. Представники цього кола малого бізнесу не можуть надавати послуг юридичним особам на загальній системі оподаткування. На думку деяких представників підприємницького активу Поділля така норма обмежить коло клієнтів для цієї групи, тому від бізнес-спільноти краю вже почали надходити пропозиції до органів влади про вдосконалення Податкового кодексу України у цій частині.

У третій групі працюватимуть фізичні особи-підприємці та юридичні особи з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень, при цьому кількість найманих працівників необмежена.

У четвертій групі перебуватимуть аграрїі, в яких доля сільськогосподарського товаровиробництва за попередній рік дорівнює або перевищує 75 відсотків. Кількість найманих працівників для них та обіг коштів також необмежені. Власне, це колишні платники вже скасованого фіксованого сільськогосподарського податку.

Довідково: минулого року малий бізнес Хмельниччини сплатив понад 190 мільйонів гривень єдиного податку. Ще 5 мільйонів 609 тисяч гривень спрямували до місцевих бюджетів краю аграрії-платники ФСП. Представники малого бізнесу, які до 1 січня 2015 року працювали на 3-6 групах єдиного податку, з нового року за нормами глави 1 розділу XIV Податкового Кодексу України вважаються платниками третьої групи.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього