З нового року фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування отримали можливість ведення книги обліку доходів і витрат в електронному виглядіЗ нового року фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування отримали можливість ведення книги обліку доходів і витрат в електронному вигляді. З цією метою в \”Електронному кабінеті платника податків\” передбачено режим \”Ведення книги обліку доходів і витрат в електронному вигляді та формування податкової декларації\”.З нового року фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування отримали можливість ведення книги обліку доходів і витрат в електронному вигляді. З цією метою в \”Електронному кабінеті платника податків\” передбачено режим \”Ведення книги обліку доходів і витрат в електронному вигляді та формування податкової декларації\”.

У разі обрання такого способу ведення Книги підприємцю необхідно звернутись до державної податкової інспекції за місцем обліку та укласти договір на отримання посиленого сертифікату відкритих ключів, сформованих акредитованим центром сертифікації ключів. Далі в \”Електронному кабінеті платника податків\” сформувати заяву на отримання Книги і надіслати її до інспекції засобами електронного зв’язку. Протягом трьох робочих днів така особа отримає повідомлення про реєстрацію Книги із зазначенням реєстраційного номера Книги та дати її реєстрації.

Нагадаємо, фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані зареєструвати нові книги обліку доходів та витрат в податковому органі за місцем своєї реєстрації. Ведення книги обліку доходів і витрат є обов’язковим. У ній за підсумком робочого дня здійснюються записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати.

Форма Книги затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 року № 481 \”Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення\”, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.10.2013р. за № 1686/24218.

Прес-служба ДПІ у м. Хмельницькому
ГУ Міндоходів у Хмельницькій області

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього