З початку року заборгованість подолян за газ збільшилася у 5 разів
Станом на 01.10.2015 р. лише 38% мешканців Хмельницької області справно сплачують за спожитий газ, решта – мають борги.З початку року заборгованість подолян за газ збільшилася у 5 разів
Станом на 01.10.2015 р. лише 38% мешканців Хмельницької області справно сплачують за спожитий газ, решта – мають борги. Найбільше боржників у категорії до 200 гривень. Таке стрімке зростання заборгованості почалося з 01.04.2015 року, відколи НКРЕКП майже у 6 разів підвищила ціну на природний газ для потреб населення, повідомляє Громадське телебачення Поділля.

Станом на 01 жовтня цього року заборгованість склала 90,2 млн.грн. В минулому ж році на 01 жовтня сума боргу була усього 22,4 млн. грн. Крім того, якщо у серпні споживачі мали борги у 70 млн. грн., то лише за 2 місяці наростили їх більш ніж на 20 мільйонів. Найскладніше з оплатою у тих споживачів, які використовують газ для опалення своїх домоволодінь. Саме серед них – найбільший відсоток боржників, інформує прес-центр Хмельницькгазу.

«Вперше ми маємо таку критичну ситуацію з незадовільними розрахунками споживачів за газ в міжопалювальний період, – резюмує директор ТОВ «Хмельницькгаз збут» Олександра Панькевич. – Тому з початком опалювального періоду ця ситуація викликає серйозне занепокоєння, адже за кілька тижнів почнеться значно більше споживання газу за який, відповідно, необхідно буде розраховуватися. Тож рекомендую малозабезпеченим родинам прискорити процес оформлення субсидій, а споживачам знайти можливість розрахуватися за спожитий газ. До речі, станом на 01 вересня вже майже 101 тисяча сімей Хмельницької області отримали субсидію на газопостачання, у вересні ж минулого року ця кількість складала усього біля 7 тисяч сімей».

Найчисельнішою є категорія споживачів, заборгованість за газ яких складає до 200 грн., таких у області – 64%. Від 200 до 500 гривень боргують 23%, від 500 до 1000 грн. – 9% та 9,4 тис. боржників або 4% споживачів мають заборгованість 1000 грн. і більше.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього