З початку року зерновий експорт Хмельниччини склав майже 4 тисячі тонн
Протягом січня-лютого поточного року подільські аграрії продали за кордон різноманітного збіжжя на суму 32 мільйони гривень, що становить 5,3 відсотка від загального експорту по Хмельницькій митниці ДФС за вказаний період.З початку року зерновий експорт Хмельниччини склав майже 4 тисячі тонн
Протягом січня-лютого поточного року подільські аграрії продали за кордон різноманітного збіжжя на суму 32 мільйони гривень, що становить 5,3 відсотка від загального експорту по Хмельницькій митниці ДФС за вказаний період.

Незмінними покупцями подільського зерна стали країни Євросоюзу, а також Грузія і Азербайджан.

З початку року на зарубіжних ринках у попиті були горох, квасоля, кукурудза, пшоно, гречка, солод та соєві боби, насіння та зерно вики.

Лідером серед експорту зернових є соєві боби, вирощені на полях області. Зазначеного товару уже відправлено іноземним партнерам 2 тисячі тонн.

Не менш популярною у іноземців також є гречка. На ринки Польщі Чехії, Молдови, Естонії та, навіть, Тайваню зазначеної продукції завезено 300 тонн.

Горох та квасоля знайшла покупців у Німеччині, Великобританії, Угорщині та Болгарії. Солод ячмінний купували Грузія, Литва, Азербайджан.

Загалом інспекторами Хмельницькій митниці ДФС за січень-лютий поточного року оформлено 139 експортних «зернових» декларацій.

Водночас бізнесмени Хмельниччини купували у сербських та угорських контрагентів насіння кукурудзи та ячменю.

Л.М.Сиско

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього