За 60 мільйонів гривень Кам`янець-Подільський зможе позбутись  смороду від спиртзаводуДелегація з Кам’янця-Подільського на чолі з міським головою Михайлом Сімашкевичем повернулася з Німеччини.

Основною метою поїздки було ознайомлення з новими технологіями, які дозволяють утилізувати барду зі спиртового заводу та позбутися смороду, що докучає кам’янчанам.За 60 мільйонів гривень Кам`янець-Подільський зможе позбутись  смороду від спиртзаводуДелегація з Кам’янця-Подільського на чолі з міським головою Михайлом Сімашкевичем повернулася з Німеччини.

Основною метою поїздки було ознайомлення з новими технологіями, які дозволяють утилізувати барду зі спиртового заводу та позбутися смороду, що докучає кам’янчанам.
Утилізувати відходи виробництва може біогазова установка, яка переробляє відходи органічного і неорганічного походження, а натомість виробляє газ або електричну енергію.

До складу делегації входив і директор Довжоцького спиртового заводу, який збирав пропозиції та мав би донести їх до свого керівництва.

Вартість такої установки 6-7 млн. євро, фірма-виробник дає гарантію та обіцяє, що вона окупиться за 10-12 років.

Загалом у Європі встановлено понад 11 тис. таких установок, левова частка з яких розташована безпосередньо в Німеччині. Майже кожне місто має біогазову установку, в якій спалюється сміття.

Михайло Сімашкевич висловив думку про те, було б добре придбати таку установку виключно для міста без прив’язки до спиртового заводу та «Авісу», у яких наразі є достатньо сировини для переробки.

Проте на сьогодні є проблема з фінансуванням, адже таких коштів у бюджеті немає. Розглядається варіант спільного фінансування влади та бізнесу.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього