Міндоходів Хмельниччини просить перевірити квадратуру свого житла.Міндоходів Хмельниччини просить перевірити квадратуру свого житла.

Аби виключити можливі неточності у нарахуванні податку на нерухоме майно, звірити дані про площу об’єктів житлової нерухомості необхідно до кінця 2013 року. Для цього слід звертатися до податкових інспекцій краю за місцем реєстрації власників квартир та будинків.

«З серпня 2013 року на теренах держави діють нові правила сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Наразі пільга вже надається, виходячи із сумарної житлової «квадратури», що знаходяться у власності громадян. Так, не сплачуватимуть податок власники квартир, якщо їх площа не перевищує 120 квадратів. Для будинків „пільгова площа” визначена у розмірі 250 квадратних метрів, незалежно від їх кількості. Якщо ж у вас є і квартира і будинок загальною житловою площею до 370 «квадратів», – ви також звільняєтесь від сплати податку», – відзначає начальник головного управління Міндоходів у Хмельницькій області Володимир Михалчич.

За «надлишкову» ж площу ставки податку будуть диференційованими – від 1 до 2,7 відсотка від мінімальної заробітної плати.

За змінами у правовому полі податок за 2013 рік господарі житла, що підлягає оподаткуванню, сплачуватимуть у наступному – 2014 році.

Також розширено і коло „пільговиків”, які взагалі не будуть сплачувати податок. Відтепер це фізичні особи, які за законом мають статус багатодітних, прийомних або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, які виховуються одинокими матерями (батьками).

Крім того, змінено і порядок сплати податку – його перерахунок відбуватиметься за місцем податкової адреси (реєстрації) платника, а не за місцезнаходженням квартири чи будинку.

«Новації, внесені до Податкового кодексу, розроблені у європейському тренді, аби оподаткування було більш гармонійним. Адже нові правила забезпечать пропорційніший баланс у сплаті податку економічно неоднорідними категоріями населення з різним рівнем доходів», – підсумовує Володимир Михалчич.За більшу площу будемо платити податок

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього