За добу до астрономічної весни хмельничани побачать часткове затемнення сонця У полудень 20 березня мешканці Хмельниччини матимуть нагоду спостерігати затемнення сонця. При цьому, як стверджують експерти, хмельничани матимуть нагоду побачити видовищніше затемнення небесного світила, ніж мешканці столиці. Бо глибина затемнення у Хмельницькому буде на кілька відсотків більшою, ніж у Києві.За добу до астрономічної весни хмельничани побачать часткове затемнення сонця У полудень 20 березня мешканці Хмельниччини матимуть нагоду спостерігати затемнення сонця. При цьому, як стверджують експерти, хмельничани матимуть нагоду побачити видовищніше затемнення небесного світила, ніж мешканці столиці. Бо глибина затемнення у Хмельницькому буде на кілька відсотків більшою, ніж у Києві.

Слід зазначити, що і столичні, і хмельницькі любителі астрономії побачать лише часткове затемнення, яке не перевищуватиме 60% площі сонячного диска.
Аналогічне явище цього ж дня матимуть можливість спостерігати далеко не всі земляни. Сонячне затемнення буде видимим лише для Скандинавії, Європи, частини України, а також північно-європейської частини та півночі Росії. Повне закриття сонячного диска можна буде спостерігати на Фарерських островах та на архіпелазі Шпіцберген.

Цікаво те, що повне затемнення сонця пройде майже точно через Північний полюс і відбудеться рівно за добу до настання у Північній півкулі Землі астрономічної весни.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього