За добудову реактоів Хмельницької АЕС українці переплачують в 4 разиВперше про кредит російських банків у 5–6 мільярдів доларів США заговорив Володимир Путін – тодішній прем\’єр-міністр Російської Федерації – 3,5 роки тому, в 2010-му. Йшлося тоді про будівництво за ці гроші 3-го і 4-го блоків Хмельницької АЕС. Наші керівники відразу погодились з цією ціною, не вдаючись у якийсь аналіз, обґрунтування, чи банальне порівняння.Вперше про кредит російських банків у 5–6 мільярдів доларів США заговорив Володимир Путін – тодішній прем\’єр-міністр Російської Федерації – 3,5 роки тому, в 2010-му. Йшлося тоді про будівництво за ці гроші 3-го і 4-го блоків Хмельницької АЕС. Наші керівники відразу погодились з цією ціною, не вдаючись у якийсь аналіз, обґрунтування, чи банальне порівняння. Власне порівняння. Бо ж не треба детально розбиратися в ядерній енергетиці, щоб задати собі питання: \”чому такий самий проект (два російські реактори потужністю 1000 мгВт кожний) на АЕС Тяньвань в Китаї коштує 1,7 мільярдів доларів США, а для України добудова (підкреслюю – ДОБУДОВА. Яка має бути дешевшою, ніж будівництво з нуля, як у Китаї) має коштувати 5–6 мільярдів доларів США, тобто в 3–4 рази дорожче\”.

Тоді, очевидно зрозумівши, що інші люди в Україні вміють порівнювати, керівники відповідних галузей не ризикнули \”освоювати\” цих грошей. Три з половиною роки мовчанки і ніяких пояснень! А тепер, виходить, що \”поставили стару ядерну платівку\”?

Тепер же все-таки ситуація змінилася: ті самі 5–6 мільярдів доларів дають вже під два проекти: два реактори на Хмельницькій АЕС і завод з виготовлення ядерного пального. Тільки знов щось не складається з арифметикою. Завод оцінювався в цілому дешевше, ніж 1 мільярд доларів США, з яких, мабуть, вже більша частина освоєна. А тоді (навіть, якщо кредит складатиме 5 млрд доларів) два реактори на Хмельницькій АЕС коштують приблизно 4 мільярди доларів, тобто більше, ніж в два рази дорожче, ніж в Китаї. Чому? Ми, українці, вдвічі гірші для Російської Федерації і їх друзів?

Богдан Соколовский

За матеріалами: http://lb.ua/

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього