За гаражі під хмельницькими багатоповерхівками доведеться платитиПроблема із «стоянками» та металевими гаражами у дворах будинків вже давно турбує місцевих жителів. За самовільно встановлені мешканцями у дворах будинків споруди взялися комунальники. Якщо власник відмовиться платити, гараж заберуть.За гаражі під хмельницькими багатоповерхівками доведеться платитиПроблема із «стоянками» та металевими гаражами у дворах будинків вже давно турбує місцевих жителів. За самовільно встановлені мешканцями у дворах будинків споруди взялися комунальники. Якщо власник відмовиться платити, гараж заберуть.
Старі гаражі у дворах будинків набридли хмельничанам, – каже заступник начальника управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Наталія Фурман – Ці тимчасові конструкції стоять незаконно, мало які з них належать інвалідам, яким можна мати гараж у дворі. В першу чергу вони займають земельну ділянку, яка їм не належить, деякі знаходяться на зеленій зоні.

Шукають власників

Право на встановлення тимчасових гаражів мають лише інваліди, автівки яких обладнані так званим «ручним» управлінням. Це правило діє протягом багатьох років, починаючи ще з радянських часів. Однак за цим майже ніхто особливо не слідкує, адже змусити власника забрати гараж із двору комунальники не можуть.

Сьогодні так звані тимчасові гаражі, які встановлені тридцять, а то й більше років тому, займають величезні площі міської території. Гараж за кількадесят метрів від під’їзду має той, хто свого часу його встановив, а влада не заборонила. Комунальники кажуть, що з такого роду «засміченням» вулиць міста боротися неможливо, адже власників важко встановити.

– По мірі можливості ми знаходимо власника, – каже Наталія Фурман. – Згідно зі статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, можемо дати штраф 340 -1360 гривень. Штрафи дає адмінкомісія, але після нічого не змінюється.

Платитимуть в бюджет

Влітку цього року працівники комунального підприємства по організації роботи міського пасажирського транспорту разом із представниками ЖЕКів та управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста провели спільний рейд по вулицях міста.

– Ми виявили більше 2,5 тисячі металевих гаражів, із них мінімум 2 тисяч встановлені незаконно, – каже директор комунального підприємства по організації роботи міського пасажирського транспорту Володимир Богачук. – Мікрорайони Раково, Ружична та Книжківці до списку перевірених не входять.

Досвід інших міст підказав нашим комунальникам, як можна зробити так, щоб самовільно встановлені гаражі приносили користь не лише їхнім власникам.

– Наприклад, у Вінниці річна плата становить 1980 гривень, – каже Володимир Богачук. – А хто хоче поставити новий, повинен заплатити в бюджет міста разову плату 10 тисяч гривень. Ми також хочемо навести лад у наших дворах і вже розробили проект рішення виконавчого комітету міської ради щодо впорядкування тимчасово встановлених споруд для господарських потреб.

Комунальники планують на кожен гараж наклеїти попередження, тим самим зобов’язати власників тимчасових споруд прийти до них і заключити угоду. У протилежному випадку гараж визнають безхазяйним майном і заберуть.

– Все буде по процедурі, – запевняє директор комунального підприємства по організації роботи міського пасажирського транспорту. – І 90 % прийдуть до нас. Кожен буде мати договір, номер і кожен буде платити разову плату. Встановимо тарифи, буде розроблене спеціальне положення по пільгах. Частина сплочених коштів піде в бюджет розвитку міста, ЖЕКам, які прибиратимуть навколо гаражів, та на послуги нашого підприємства.

Альтернатива для багатших

У новобудовах людям пропонують купити гараж, вбудований у цоколі. Для тих, хто не хоче залишати авто на платних стоянках під відкритим небом чи платити за місце у гаражному масиві, це гарна альтернатива. Зараз гаражі є практично під кожною багатоповерхівкою-новобудовою. Це гарна заміна старих гаражів у дворах будинків. Мешканцям, які мають власні авто, це зручно. Але деяких людей таке сусідство з їхніми квартирами непокоїть. Будувати підземні гаражі чи гаражі у цокольних та підвальних поверхах будинків можна, але за певних умов і з дотриманням певних правил.

Гараж – це технічне приміщення, яке повинно мати підвищену пожежостійкість. Усі стіни та перекриття мають бути вогнетривкими та не пропускати парів пального. Вбудовані гаражі обов’язково повинні обладнуватися примусовою вентиляцією, щоб унеможливити накопичення, а тим більше займання випарів пального.

– Цокольні та підвальні приміщення – досить небезпечні, коли люди обладнують їх під приміщення для складання різних матеріалів, майстерень чи навіть гаражів, – каже старший інспектор групи 1-го Державного пожежно-рятувального загону обласного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій Олександр Гаврилов. – Останні викликають найбільше занепокоєння, оскільки такі приміщення не опалюються, а господарі переобладнують їх на свій смак і свої потреби, повністю нехтуюючи елементарними правилами пожежної безпеки.

Купуєш квартиру – вивчай документи

Гаражі і житлові поверхи обов’язково мають бути розділеними, згідно встановлених будівельних норм.

– Вони мають бути розділеними або технічним поверхом заввишки 1,80 метра, або поверхом з іншою функцією без постійного перебування людей – достатньо 1,10 метра, – каже начальник інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Хмельницькій області Віктор Гавчук. – Якщо йде в комплексі – квартира плюс гараж – може й не бути техповерху. Але це має бути зазначено у проекті будівництва.

Незаконні будівництва та відхилення від проектів комунальники називають «самовільними» будівництвами, бо не погоджені. Перевірку будівельного об’єкта на відповідність проекту інспекція також проводить за зверненнями громадян чи інших органів.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього