«За  конкретні справи»  та «Свобода»  в Хмельницькій облраді консолідувалися
Депутати об’єдналися довкола лобіювання ідеї впровадження електронної системи публічних закупівель ProZorro.«За  конкретні справи»  та «Свобода»  в Хмельницькій облраді консолідувалися
Депутати Хмельницької обласної ради із фракцій «За конкретні справи» та «Свобода» об’єдналися довкола лобіювання ідеї впровадження електронної системи публічних закупівель ProZorro. Депутати від цих фракцій в ході чергової сесії неодноразово, і в своїх депутатських запитах і в ході обговорення змін до бюджету Хмельниччини наголошували, що, застосувавши новостворену в державі прозору систему закупівель, можна суттєво зекономити видатки на ті чи інші потреби, натомість, кошти , які вдалося заощадити таким чином, спрямувати на вирішення інших проблем громади області. У небажанні відмовитися від роботи по-старому і за прикладом Києва, Кам’янця-Подільського та Хмельницького перейти на суто електронні закупівлі представники цих фракцій вбачають прагнення певних посадовців та їхнього оточення «нагріти руки» на тендерах із придбання автобусів, енергоощадного обладнання, ліків, будівництві та реконструкції об’єктів обласної комунальної власності.
Варто зауважити, що відповідно до вітчизняного законодавства, усі державні закупівлі та переважна більшість закупівель, котрі здійснюються органами місцевого самоврядування, із липня цього року в Україні мають здійснюватися суто через електронні торги.
Однак в обласній державній адміністрації та Хмельницькій обласній раді з цим зволікають. Аргументують тим, що, мовляв, поспішати треба повільно, аби не наробити у поспіху помилок, що потрібно «довчити» персонал і взагалі, що доки робота із системою електронних закупівель лише рекомендована і не є обов’язковою вимогою. Тому працюватимуть за старими схемами.
Однак, з огляду на голосні скандали довкола розбазарювання коштів громади через тендери та непрозорі конкурси із завищеними закупівельними цінами на товари та послуги у минулому, та небажання пришвидшити процес здійснення закупівель в області через електронну систему, складається враження, що більшість обранців області такий стан речей із розподілом та перерозподілом казни краю влаштовує.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього