У Кам’янець-Подільському міськрайонному суді доходить до завершення розгляд справи щодо одного із найкривавіших в історії міста вбивств 26-річної Руслани Німак. Прокуратура області, яка виступає на боці головного законного представника обвинувачення, просить для вбивці 15 років позбавлення волі. Адвокат потерпілої сторони наполягає на тому, що вбивство було здійснене з особливою жорстокістю, адже Руслану Німак вбивця катував протягом 40 хвилин, а потім викинув на смітник. Тому, на думку адвоката, він заслуговує довічного ув’язнення.

Наразі судова справа дійшла вже до дебатів, і ще одне судове засідання мало б стати вирішальним. Проте, судовий розгляд тепер може затягнутися ще на кілька місяців. Адже обвинувачений у вбивстві відмовився від адвоката, якого йому безкоштовно надала держава, та вимагає свого, на платній основі. Втручання у справу нового адвоката, який захоче ознайомитися із документами, не лише затягне розгляд справи у суді, але й може змінити її хід, коли для обвинуваченого уже його адвокат стане просити ще менш суворе покарання, аніж зараз просить прокуратура.

«Якщо прокурор і надалі не побачить жорстокості у вбивстві Руслани Німак, то, відповідно до Закону Савченко, менш ніж за 10 років обвинувачений зможе вийти на волю. Це просто неприпустимо. Кам’янчани мають домогтися якнайсуворішого покарання для обвинуваченого у цьому кривавому вбивстві. Бо на місці Руслани Німак могла бути сестра, донька чи дружина будь кого, у тому числі й тих прокурорів та суддів, які сьогодні готові пожаліти обвинуваченого», – каже місцева активістка Вікторія Кохановська.

До речі, саме Вікторія Кохановська два роки поспіль організовувала акції протесту під судами, та таки домоглася довічного ув’язнення для вбивці 19-річного Павла Трепалюка Макоцея. Це вбивство теж було одним із найжорстокіших в історії Кам‘янця-Подільського.

Нагадаємо, що 26-річну Руслану Німак, мати двох малолітніх дітей, по звірячому було вбито у ніч на 13 лютого 2015 року. Вдосвіта рештки її понівеченого тіла знайшли біля сміттєвих баків поблизу сімейного гуртожитку на вулиці Пушкінській. Під вікнами квартир гуртожитку були розкидані нутрощі жертви. Судмедексперти згодом встановили, що жінці зламали щелепу, потім її душили, вирізали статеві органи та випотрошили нутрощі. Крім того, на тілі знайшли вісім укусів.

За підозрою у скоєнні вбивства того ж таки 13 лютого було затримано 27-річного кам’янчанина, розлученого, батька двох донечок, мешканця того ж таки гуртожитку. Коли правоохоронці прийшли його затримувати, то побачили жахливу картину – уся його маленька кімната була забризкана кров’ю, а її господар спокійно спав.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього