За минулу добу телефонні шахраї виманили понад 47 тисяч гривень у 8-ми хмельничан
Зловмисники по телефону під різними приводами дізнавалися у громадян реквізити та коди доступу до їхніх банківських карток та знімали таким чином усі заощадження.За минулу добу телефонні шахраї виманили понад 47 тисяч гривень у 8-ми хмельничан
Зловмисники по телефону під різними приводами дізнавалися у громадян реквізити та коди доступу до їхніх банківських карток та знімали таким чином усі заощадження. Про це повідомляють на сайті УМВС України в Хмельницькій області.
Шестеро з восьми потерпілих перед тим розміщували у засобах масової інформації та на Інтернет-ресурсах оголошення про продаж різноманітних товарів: картоплі, килимів, запчастин, суконь тощо. При цьому для потенційних покупців вони зазначали номери телефонів, до яких була «прив‘язана» їхня банківська картка. Тож для шахраїв, знаючи номер телефону та картки, на яку продавець просив перерахувати гроші за покупку, не було складним під приводом купівлі товару виманити коди підтвердження операції по зніманню коштів.
У двох випадках зловмисники проявили дещо більшу вигадливість. Вони зателефонували своїм жертвам під виглядом банківських працівників, які намагаються запобігти несанкціонованому зняттю коштів з рахунку клієнта. Звісно, що люди у такій ситуації одразу повідомляли усю необхідну інформацію без зайвих запитань. Найменша суму, яку вдалося злодіям зняти за один раз у результаті оборудки, становила1900 гривень, найбільша — понад 11 тисяч.
Разом з тим слід зазначити, що значна частина громадян все ж таки дослухається до численних звернень та порад працівників міліції. Того ж дня семеро хмельничан таки не піддалися на шахрайські байки про затриманих правоохоронцями їхніх родичів та необхідність відкупити їх від кримінальної відповідальності. Замість того, аби негайно виконувати вказівки «псевдоміліціонерів» по перерахунку коштів, вони одразу перетелефонували до міськвідділу міліції, щоб уточнити інформацію. Як з‘ясувалося, усі дзвінки були здійснені шахраями.
Шановні громадяни! Будьте обачними та перевіряйте будь-яку інформацію, пов‘язану з перерахунком коштів. Подаючи оголошення про продаж чи купівлю товарів, ніколи не зазначайте у ньому той номер телефону, з яким пов‘язана ваша банківська картка. Пам‘ятайте, реальні працівники банку, які вам телефонують, ніколи не будуть цікавитися вашим пін-кодом до картки чи кодом підтвердження банківської операції.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього