За прогнозом синоптиків у найближчі дні в місті Хмельницькому очікується спекотна погода
За таких погодних умов, в результаті тривалого перебування на сонці або в занадто жаркому приміщенні, може виникнути перегрівання організму, тепловий та сонячний удари.За прогнозом синоптиків у найближчі дні в місті Хмельницькому очікується спекотна погода
За таких погодних умов, в результаті тривалого перебування на сонці або в занадто жаркому приміщенні, може виникнути перегрівання організму, тепловий та сонячний удари.
Перегрівання організму може настати через фізичні навантаження, цупкий і теплий одяг, підвищену вологість повітря, малу швидкість руху повітря, недостатнє вживання рідини.
Головними ознаками теплового удару є: сонливість, позіхання, похитування, розлад мови, червоне обличчя, важке дихання.
Якщо не надати хворому допомоги при першому прояві теплового удару, він знепритомніє, його шкіра стане холодною, пульс становитиме близько 160 ударів за хвилину, а температура тіла підніметься до +40 – +41 градус. Дихання у цій ситуації стає поверхневим, з хрипами та стогонами.
Людина може померти від зупинки дихання чи серця.
При сонячному ударі людина стає «розбитою», в’ялою, відчуває головний біль, нудоту і запаморочення, має розлади зору, шум у вухах, блювоту, почервоніння обличчя. Температура тіла підіймається до +38 – +39 градусів. Збільшується частота пульсу та дихання.
У важких випадках сонячний удар може призвести до галюцинацій, коми чи навіть смерті.
Якщо у людини з\’явились ознаки перегрівання, необхідно одразу ж викликати лікаря. Людину, що отримала тепловий чи сонячний удар, потрібно покласти у прохолодне місце, підійняти її голову, розстебнути одяг. Для збільшення тепловіддачі на лоб покласти холодний компрес і змочити одяг водою. Якщо людина не знепритомніла, корисно дати їй міцний холодний чай, холодну воду. У випадку зупинки дихання і серцевої діяльності необхідно до прибуття лікаря робити зовнішній масаж серця і штучну вентиляцію легень.
Для запобігання перегріванню на сонці голову обов\’язково слід прикривати світлим головним убором, що добре відбиває сонячні промені.

Залиште коментар

Також по темі

Шахраї, назвавшись податківцями, вимагали у бізнесменів гроші

За інформацією відділу з питань запобігання та виявлення