Господарський суд Хмельницької області виніс рішення за позовом Хмельницької міської ради до ТОВ “Діамант” про стягнення на користь громади міста 182 400 гривень збитків внаслідок протиправного знищення об’єкта комунальної власності. Сума збитків була вказана відповідно висновку про вартість майна, затвердженого управлінням комунального майна Хмельницької міської ради № 42 від 20.04.2015 року.

ryshennya-sudu

У рішенні суду ідеться про приміщення музичної школи №1 у самісінькому центрі міста, яке, до того ж, було віднесене до пам’яток культурної спадщини. Влітку забудовник – ТОВ “Діамант”, який є власником готелю “Арєна”, що розташувався упритул до школи, розпочав будівництво двоповерхового паркінгу з офісами. Для цього у дворі музичної школи було повністю зруйноване нежитлове приміщення площею 57 кв.м, яке школа  здала в оренду тому ж таки ТОВ “Діамант” у квітні 2015 року на майже  три роки під склади. Протести громадськості та обласного управління культури проти руйнації пам’ятки архітектури, проти будівництва чергових “бізнесових забаганок” “вікно в вікно” до школи, в якій займаються діти, не дало жодного результату. Міська влада у цьому випадку виявилася бездіяльною і будівництво велося повним ходом, а наразі вже є завершеним.

“Усе, на що спромоглася влада – подати до суду забудовника, який ніби-то не мав права руйнувати об’єкт культурної спадщини. І це не дивлячись на те, що у містобудівних умовах та обмеженнях забудови земельної ділянки, які були видані управлінням архітектури та містобудування Хмельницької міської ради 27.05.2016 р., було чітко вказано – на реконструкцію орендованих складських приміщень під паркінг з надбудовою і прибудовою офісних та допоміжних приміщень по вул. Проскурівській, 18. Чи чиновники, видаючи містобудівні з таким формулюванням, не розуміли, що старе приміщення буде зруйновано, а на його місці виросте те, що там вже зараз є? Тож у громадських активістів залишається відкритим інше запитання – хто з представників міськради поніс покарання за руйнацію культурної спадщини нашого міста?”, – каже голова ГО “ЖАР” Альона Береза.

 

 

Залиште коментар

Також по темі

У Хмельницькому продаватимуть алкоголь лише під відеокамеру

На черговій сесії міської ради, що відбулася 20