За яку суму боргу по комуналці можуть відібрати квартиру?
За законом стягнення недоїмки можна звертати на житло, якщо вона перевищує 10 мінімальних зарплат. Все, що нижче, стягується з інших доходів боржника.За яку суму боргу по комуналці можуть відібрати квартиру?
За законом стягнення недоїмки можна звертати на житло, якщо вона перевищує 10 мінімальних зарплат. Все, що нижче, стягується з інших доходів боржника.
Як пояснюють юристи, власника приватизованого житла можуть виселити тільки в разі, якщо борг за комуналку більше ніж 12 180 грн (10 мінімальних зарплат). Якщо борг менше, після рішення суду держвиконавці повинні примусово стягувати борг з інших джерел доходів – зарплата, пенсія і т. п.
З 2013 року діє новий механізм стягування боргу: по заяві кредитора суд видає рішення без присутності сторін, тому багато боржників, отримуючи документ з вимогою погасити борг, дивуються, що їх не викликали в суд. Тим не менш, якщо таке рішення оскаржене в 10-денний термін, справа розглядається у звичайному порядку в присутності боржника. При цьому борг по комуналці можливо стягнути через суд тільки за останні три роки з моменту звернення.
До речі, не зважаючи на досить скрутне економічне становище в 2015 році, жителі Хмельниччини досить пристойно сплачують за послуги:
– рівень розрахунків за ЖКП з початку року становить 96,2%,
– рівень розрахунків за газ – 103,7%,
– рівень розрахунків за опалення та гарячу воду – 84,8%,
– рівень розрахунків за водопостачання та водовідведення – 93,4%,
– рівень розрахунків за утримання будинків – 95,1%,
– рівень розрахунків за вивіз сміття – 95,2%.
Загалом, борг українців за послуги ЖКГ в 2015 році зменшився до 13,28 млрд грн з 14,7 млрд в 2014 році. Прогнозувати, зменшаться чи зростуть ці борги, важко, оскільки тарифи зросли в декілька разів.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього