За зарплату "в конвертах" підприємці Хмельниччини збідніли майже на 3 мільйони гривень
Протягом чотирьох місяців 2015 року фахівцями Державної фіскальної служби Хмельниччини виявлено 692 найманих особи, праця яких використовувалася роботодавцями без офіційного укладання трудових угод. За результатами перевірок порушники трудового законодавства сплатять до бюджету понад 2,3 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб та 300 тисяч гривень єдиного соціального внеску.За зарплату "в конвертах" підприємці Хмельниччини збідніли майже на 3 мільйони гривень
Протягом чотирьох місяців 2015 року фахівцями Державної фіскальної служби Хмельниччини виявлено 692 найманих особи, праця яких використовувалася роботодавцями без офіційного укладання трудових угод. За результатами перевірок порушники трудового законодавства сплатять до бюджету понад 2,3 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб та 300 тисяч гривень єдиного соціального внеску.

За результатами контрольно-перевірочних заходів до державної реєстрації залучено 272 фізичних особи, що на півтори сотні більше, ніж було у звітному періоді минулого року. Також у ході перевірок 41 суб’єкта підприємницької діяльності виявлено виплату заробітної плати та інших доходів з порушенням вимог податкового законодавства.

На сьогодні найбільш враженими неконтрольованими виплатами зарплат, які вкрай негативно позначаються на соціальній захищеності працюючих, залишаються сфери автоперевезень, торгівлі і дрібнотоварного виробництва. У зв’язку з цим роботодавцям варто знати, що з початку 2015 року покарання за порушення оплати праці стали значно суворішими. Зокрема, за використання найманої праці без трудового договору, виплату заробітної плати «у конвертах», оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичної роботи повний робочий день, та виплату зарплати без нарахування та сплати ЄСВ на роботодавця нараховуватиметься штраф у розмірі 30-ти мінімальних зарплат (на даний час – 36 540 грн.) за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення.

Тож фахівці фіскальної служби області сподіваються, що такі упереджу вальні заходи зупинять несумлінних працедавців від використання тіньової зайнятості. Зрештою, наразі досить вагомим став громадський вплив на порушення соціальних прав працівників та спонукання керівників господарюючих суб‘єктів до сумлінної сплати податків.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього