Загальнопольська акція «Могилу прадіда врятуй від забуття» триває на Хмельниччині
В місті Ізяслав перебуває група польських дітей-волонтерів, які в рамках акції «Могилу прадіда врятуй від забуття» займаються впорядкуванням старого католицького кладовища. Як завжди, разом із польськими дітьми до прибирання території кладовища долучилася і група місцевих підлітків-волонтерів.Загальнопольська акція «Могилу прадіда врятуй від забуття» триває на Хмельниччині
В місті Ізяслав перебуває група польських дітей-волонтерів, які в рамках акції «Могилу прадіда врятуй від забуття» займаються впорядкуванням старого католицького кладовища. Як завжди, разом із польськими дітьми до прибирання території кладовища долучилася і група місцевих підлітків-волонтерів.
Метою акції, яка триває вже третій рік, є впорядкування старих занедбаних польських могил за межами сьогоднішньої Польщі. Фінансування акції відбувається виключно за рахунок коштів, зібраних самими ж учнями шкіл Дольношльонського воєводства (Польща).
Як зазначили польські волонтери, вони дуже вражені тим щирим і дружнім українським прийомом, який вони бачать вже не перший рік. Особливе занепокоєння та тривогу в їх рідних напередодні від’їзду викликала ситуація в Україні, проте на Ізяславщині їх зустріли, як завжди, радісно, гостинно і дружньо. Спілкуючись один з одним українські і польські діти налагоджують дружні відносини один з одним.
Учасники акції з польської сторони пообіцяли продовжити співпрацю не лише в питанні впорядкування кладовищ, а й в у розвитку співпраці в освітній галузі та з міжнародного молодіжного обміну. Адже це є корисною і необхідною справою, яка виховує і формує світогляд сучасної молоді, повагу до своєї культури та історії у ході заходів із реалізації європейської інтеграції України в рамках підписаної Президентом України Петром Порошенком Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
14 липня з учасниками акції зустрівся генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Кшиштоф Свідерек, голова районної ради Михайло Борисюк, Ізяславський міський голова Валентин Паньковський, редактор телекомпанії TVP «Вроцлав» Гражина Орловська-Сондей.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього