Захист майнових та житлових прав дітейДля захисту майнових, житлових прав дитини законодавство України покладає на орган опіки та піклування (виконавчий комітет Хмельницької міської ради) обов\’язок щодо здійснення контролю за дотриманням батьками та особами, які їх замінюють, житлових прав та охоронюваних законом інтересів дітей.Для захисту майнових, житлових прав дитини законодавство України покладає на орган опіки та піклування (виконавчий комітет Хмельницької міської ради) обов\’язок щодо здійснення контролю за дотриманням батьками та особами, які їх замінюють, житлових прав та охоронюваних законом інтересів дітей.

Стаття 12 Закону України “Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей“ передбачає, що для вчинення будь-яких правочинів щодо нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким мають діти, необхідний попередній дозвіл органів опіки та піклування. Дозвіл органу опіки та піклування потрібен не лише в тому разі, якщо дитина є співвласником нерухомості, а й у тому випадку, якщо вона користується житловим приміщенням.

Перелік документів, які подаються батьками, опікунами або піклувальниками для одержання дозволу органу опіки та піклування на відчуження майна дитини, визначений пунктом 66 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов\’язаної із захистом прав дитини, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 р. № 866.

Для підтвердження виконання батьками дітей умов дозволу органу опіки та піклування на відчуження майна дітей служба у справах дітей вимагає надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію житла на ім’я дітей замість відчуженого. У разі відсутності підтверджуючих документів орган опіки та піклування звертається до суду з позовною заявою про визнання договору купівлі-продажу нерухомого майна, яке належало дитині, недійсним.

Так, в 2013 році виконавчим комітетом Хмельницької міської ради (орган опіки та піклування) було надано 221 дозвіл на вчинення правочинів стосовно нерухомого та рухомого майна, право власності або право користування яким мають діти. Минулого року в судовому порядку виконавчим комітетом були захищені майнові права чотирьох дітей, батьки яких не виконали умови наданих їм дозволів на відчуження майна дітей. В 2013 році працівники служби у справах дітей взяли участь у 475 судових засіданнях з метою захисту житлових та майнових прав дітей.

Прийом громадян з питань надання дозволу органу опіки та піклування щодо вчинення правочинів стосовно майна від імені дітей проводиться в Центрі надання адміністративних послуг за адресою: м. Хмельницький, вул. Соборна, 16.

Графік прийому: понеділок, середа – з 9.00 до 18.15 год.;
вівторок, четвер – з 9.00 до 20.00 год.;
п’ятниця, субота – з 9.00 до 17.00 год.

За інформацією служби у справах дітей Хмельницької міської ради

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього