Замість проведення реформ Уряд знову пішов цинічним шляхом «замороження» соцвиплат – Сергій Лабазюк
Державний бюджет-2016, який подав Уряд до парламенту – це свідчення того, що замість реальних реформ країну чекає «замороження» соціальних виплат і скорочення соцстандартів.Замість проведення реформ Уряд знову пішов цинічним шляхом «замороження» соцвиплат – Сергій Лабазюк
Державний бюджет-2016, який подав Уряд до парламенту – це свідчення того, що замість реальних реформ країну чекає «замороження» соціальних виплат і скорочення соцстандартів. Таку думку висловив народний депутат України, представник депутатської групи «Воля народу» Сергій Лабазюк в коментарі.
«Сьогодні вся країна – в очікуванні нового проекту Держбюджету на наступний рік. Бюджет – це індикатор для Уряду. І що ми бачимо в проекті Держбюджету? Уряд глухий до потреб людей», – наголосив нардеп.
За словами С. Лабазюка, про це красномовно свідчить фактичне «замороження» основних соціальних показників і скорочення реальних соцвиплат.
«Я ніколи не був схильний до популістських пропозицій, але хочеться запитати: чи не бажають наші міністри спробувати на своїй шкурі, як це – прожити в місяць на 1496 гривень (такий запланований прожитковий мінімум на кінець 2016 року – ред). Хочу нагадати, що наша депутатська група ще при підготовці бюджету на 2015 рік пропонувала прийняти ряд соціальних законопроектів, які би підтримали наших громадян. Але парламентська більшість ці варіанти відкинула. Ось справжня ознака з їх сторони захисту та підтримки простих українців», – наголосив політик.
С. Лабазюк вважає, що в умовах зростаючої інфляції подібна «економія» призведе до подальшого зменшення доходів населення і, як наслідок, до падіння його купівельної спроможності.
«Це означає, що Уряд знову обрав легкий і цинічний шлях. Набагато простіше підняти податки, урізати пільги і практично не збільшувати прожитковий мінімум, ніж проводити комплексні реформи економіки. А свої провали потім пояснювати війною…», – зазначив він.
За словами нардепа, у Держбюджеті-2016 не зроблена навіть спроба «вписати реформи до порядку денного».
«Держбюджет на наступний рік в такому варіанті, який поданий до парламенту – це бюджет остаточного визнання Урядом того, що Україна – це країна третього світу…», – зазначив С. Лабазюк. «Людина при здоровому глузді не може підтримати ці законопроекти у разі, якщо їх суттєво не доопрацювати з урахуванням інтересів людей».
При цьому нардеп зазначив, що сьогодні реальна картина соціального стану в країні виглядає наступним чином: середня заробітна плата лише за 2015 рік зменшилась з 405 до 185 у доларовому еквіваленті; споживчі ціни злетіли на 39,5%, на продовольчі товари на 35,7%, комунальні послуги – 96,6%; реальні доходи українських домогосподарств за останній рік скоротились більш ніж на 40%; розмір мінімальної заробітної плати становить еквівалент 50 доларів.
С. Лабазюк наголосив, що «Воля народу» наполягає, що позитивне голосування за проект бюджету може бути лише в тому разі, якщо урядовці його допрацюють і в основі проекту буде «людина». Він також додав, що необхідно взяти за основу парламентський проект фіскального закону та на його базі доопрацювати проект бюджету на наступний рік.
Однак, зазначив він, податкова система країни, як її не змінюй окремо від інших інститутів держави, не може хоч якось істотно вплинути на зміни макроекономічних показників у країні, 70% економіки якої перебуває в тіні і податки – це лише одна зі складових детінізації.
При цьому нардеп також додав, що проведення «профільних» днів у Верховній Раді, присвячених розгляду окремих сфер життєдіяльності країни, повинно продовжуватися.
Оскільки своєї черги очікують й інші законодавчі ініціативи групи – передусім, спрямовані на соціальний захист, бюджетне регулювання, розвиток медицини та освіти.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього