Висота – 20 м, ширина – близько 15 м – таких розмірів картина, присвячена подіям Майдану, почала набувати день тому на фасаді кінотеатру «Юність». Автори – одесити з команди «М97» – планують її завершити до неділі в рамках фестивалю «Республіка»

«Запальний танок» запалює кам’янчан«Запальний танок» запалює кам’янчан
«Запальний танок» запалює кам’янчан

Висота – 20 м, ширина – близько 15 м – таких розмірів картина, присвячена подіям Майдану, почала набувати день тому на фасаді кінотеатру «Юність». Автори – одесити з команди «М97» – планують її завершити до неділі в рамках фестивалю «Республіка», що розпочнеться в Кам’янці.

«Малюнок «Запальний танок» зображує події, що відбувалися на Майдані у лютому, і символізує хлопця та дівчину, які зійшлися в танку. Ідея належить автору, який виставляв картину на Майдані. Але ми вирішили зробити її репродукцію, тому що ця тема для нас близька», – розповідає художник Ігор Матроскін.

Окрім нього, над роботою працюватимуть його колеги – Денис Мужик, Андрій Лютий і Олександр Стоянов. Загалом на картину піде близько 5 літрів фасадної фарби для фону та 50 балончиків для окреслення деталей.

«Запальний танок» запалює кам’янчан

Із запалених шин шугає вгору дим та полум’я. Жінка тримає в руках знаменитий «коктейль Грушевського», чоловік – трофейний беркутівський «кийок». Вони не можуть посміхнутись у танці, адже вуста закриті захисними масками, і лише очі сповнені сили, віри та надії. Ще мить, обійми розімкнуться, й ті, хто щойно танцювали, стануть до бою за честь та гідність українського народу.

«Ідея картини така – навіть якщо йде війна чи на вас звалюються інші неприємності, непотрібно впадати у розпач. У житті знайдеться місце і для поганого, і для хорошого», – запевняє Ігор.

Це – не перша соціальна робота одеситів. У рідному місті вони розписали на подібну тематику багато об’єктів. Близько місяця тому в Хмельницькому розмалювали на 9-поверхівці приміщення неподалік від пологового будинку. Там зображена дівчинка, яка летить у повітрі з кольоровими кульками. А після того, як минулого року їх уперше запросили на «Республіку» (малювали лицарів на турбазі «Поділля» та еко-око на вул. Соборній), почали «співпрацювати» ще й із Кам’янцем.

«Сподіваюся, що «Республіка» і взагалі мистецтво в Україні будуть розвиватися, незважаючи на події в країні», – говорить художник.

За його словами, більшість кам’янчан із позитивом сприймають «Запальний танок», тільки дехто вбачає у ньому похмурість.

www.hroniker.net

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього