Запроваджують одну банківську карту для всіх фінустановЗ однієї картки можна буде знімати готівку у декількох банка без комісії і не сумніватися, що ваші гроші захищені, запевняють у Нацбанку України. Такі переваги має національна система масових електронних платежів, яку розвивають в регіоні.Запроваджують одну банківську карту для всіх фінустановЗ однієї картки можна буде знімати готівку у декількох банка без комісії і не сумніватися, що ваші гроші захищені, запевняють у Нацбанку України. Такі переваги має національна система масових електронних платежів, яку розвивають в регіоні.
– За допомогою платіжної картки національної системи масових електронних платежів, окрім стандартних операцій по зняттю, переказу грошей, можна буде розраховуватися за товари та послуги, оплачувати поштові перекази, комунальні послуги, електроенергію, телекомунікаційні послуги, Інтернет, телефон та кабельне телебачення, купувати електронні авіа- та залізничні квитки, – каже заступник начальника обласного управління Нацбанку Петро Дублянко.

Єдина система платежів

З 2000 року в Україні діє банківська платіжна система масових електронних платежів, у якій розрахунки за товари, послуги, операції з отримання готівки, переказ коштів на рахунки інших учасників здійснюють за технологією та стандартами, розробленими Нацбанком.

– Такі нововведення пов’язані з тим, що в Україні постійно збільшується кількість безготівкових платежів за допомогою платіжних карток. Люди поступово звикають до таких розрахунків. Тому завдання Нацбанку України – постійно збільшувати ці платежі, – каже Петро Дублянко. – Крім того, карткові розрахунки сприяють зменшенню тіньового сектору економіки і витрат на обробку та обслуговування готівки.

Згідно із затвердженою правлінням Нацбанку України Стратегічною програмою розвитку безготівкових роздрібних платежів на 2012-2014 роки, передбачена модернізація національної системи масових електронних платежів за міжнародними стандартами, за якими працюють міжнародні платіжні системи.

– Розвинені країни світу мають національні платіжні системи. Їх розвивають, бо це на 40 % дешевше, ніж міжнародні платіжні системи. У таких випадках не треба сплачувати іноземним компаніям за їх обслуговування і гроші залишаються у країні, – каже заступник.

Єдина картка для декількох банків

Національна система масових електронних платежів включає у себе платіжну організацію – Нацбанк України, який фінансує проект, членів-юридичних осіб, які уклали договір з Нацбанком про вступ до організації, та учасників – 59 банків і 9 небанківських фінустанов України.

– Розрахунки у цій системі відбуваються за допомогою платіжних карток, – каже Петро Дублянко. – Отримати платіжні картки у нашій області можна у 18-ти банках, які стали членами національної системи. Оформлення коштує згідно з тарифною політикою кожного окремого банку. Наразі українцям вже видали 10 мільйонів платіжних карток. Скористатися ними можна тільки у цих банках.

Використовувати нову платіжну картку поки що можна тільки на території України.

– У подальшому люди зможуть розраховуватися новими платіжними картками за товари та послуги, знімати готівку у будь-яких терміналах банківської мережі, отримувати соціальні виплати, переказувати кошти не тільки на Україні, а й за кордон, – каже заступник. – Національна картка у майбутньому може стати єдиним ідентифікатором громадянина України в органах соцзахисту.

Розраховуватися у Інтернеті з комп’ютера та мобільного телефона у подальшому можна буде і за допомогою смарт-картки, на якій записані спеціальні програми – мобільний додаток національної системи масових електронних платежів і додаток оператора мобільного зв’язку.

Модернізована система платежів дозволить швидше вирішувати спори між банками та клієнтами.
Одну картку можна використовувати у 18-ти банках

У Хмельницькій області платіжні картки можна отримати та без відсотків знімати готівку з рахунків у наступних банках::

Нацбанк

Мегабанк

Хрещатик

Брокбізнесбанк

Імексбанк

Фольксбанк

Фідобанк

Форум

Укргазбанк

Оксі банк

Кредобанк

Терра Банк

Ощадбанк

Фінростбанк

Експрес-Банк

Фінансова ініціатива

Дельта Банк

Державний експортно-імпортний банк України

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього