Засідання круглого столу до дня заповідників і національних парків
Днями за ініціативою Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації проведено круглий стіл до дня заповідників і національних парків, який відзначається щорічно 11 січня.Засідання круглого столу до дня заповідників і національних парків
Днями за ініціативою Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації проведено круглий стіл до дня заповідників і національних парків, який відзначається щорічно 11 січня.
Під час зібрання фахівці Департаменту ознайомили юннатів із заповідниками і національними природними парками України.
На сьогодні однією із вимог європейської спільноти до України є збільшення площі заповідності території до п’ятнадцяти відсотків та створення оптимальних умов для охорони рідкісних видів, угруповань та ландшафтів нашої держави.
Для збереження рідкісних видів використовують різні категорії об’єктів заповідання – заповідники, національні природні парки, регіональні ландшафтні парки, заказники тощо.
Варто враховувати, що Хмельницька область є унікальним оселищем рідкісних видів: ендемічних та погранично-ареальних, що знаходяться на східній межі ареалу і заходять до нас із Центральної Європи. Більшість таких видів охороняються на міжнародному та європейському рівні і становлять особливу цінність за умов заповідання.
З метою збереження унікального природного утворення – товтрової гряди, на Хмельниччині створено національний природний парк «Подільські Товтри», який є найбільший в Європі. Для збереження поліських ландшафтів – сфагнових боліт та дубово-соснових та дубово-березових лісів створено Національний природний парк «Мале Полісся».
Поряд з цим було зазначено, що планується створити ще один національний природний парк «Верхнє Побужжя» в долині річки Південний Буг для збереження лучно-степових угруповань, заплавних лук, водних угруповань, що є оселищем рідкісних видів, занесених до національних та міжнародних червоних списків: альдрованда пухирчаста, плаун щитолистий, водяна лілія біла, водяна лілія білосніжна.

За матеріалами Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього