Зашифрований живопис Михайла Ніколаєва
У Хмельницькому триває персональна виставка «P46RORED ілі» головного художника Хмельницького академічного обласного театру ляльок «Дивень».Зашифрований живопис Михайла Ніколаєва
«P46RORED ілі» – п’ята виставка Михайла Ніколаєва у стінах обласного художнього музею (включно зі спільною виставкою «Паралелі» (2009) з вінницьким художником Ігорем Ященко та проектом «Склянки» (2013) з хмельницькими митцями Олександром Антонюком і Олександром Куркчі), що пропонує широке коло інтерпретацій вже починаючи з самої назви!

Щодо назви, – в ній зашифровано і адресу театру, в якому художник творить казкову реальність майже 30 років, і кольорову домінанту експозиції, і полізмістовність думок самого глядача. На виставці представлені живописні полотна та інсталяції – ляльки, адже Михайло Ніколаєв вважається одним із кращих художників-лялькарів в Україні! Його лялька – це величезний філософсько-естетичний світ, творений такою потужною уявою, яка властива лише професійно обдарованим людям. Художник опротестовує апробовані стереотипи, за якими ляльки повинні бути подібними до ілюстрацій дитячих книжок, до іграшок. Митець не лякає авангардом чи постмодернізмом. У нього безпомильне добре око й відчуття гармонії всіх компонентів театру.

Живопис лише на перший погляд може здатись абстрактним і безпредметним. Експоновані полотна художника, з одного боку, – своєрідні трансформери: їх зібрано з окремих фрагментів, що можуть невимушено мінятися місцями, з іншого боку – автор дозволяє собі еклектику, поєднуючи, здавалось би, несумісні речі, а в деяких – превалює сюжет. Стилістичних або жанрових кордонів для майстра не існує, а колір складає енергетичний зміст картин. Намагаючись розшифрувати зображення, ми звертаємося до назви, але все марно, бо назва – це фантасмагорія, гра, повідомляє сайт управління культури, національностей, релігії та туризму Хмельницької ОДА.

Зашифрований живопис Михайла Ніколаєва
Зашифрований живопис Михайла Ніколаєва
Зашифрований живопис Михайла Ніколаєва

У роботах Михайла Ніколаєва закладено авторську філософію, автентику власного досвіду, легку іронію. Водночас, художник провокує й епатує глядача, втягує його у гру, правила якої вигадав сам. Як бачимо, іпостасі митця – театральний художник та художник-живописець співіснують органічно, доповнюючи одна одну. Кожна його лялька, сценічні костюми акторів, живописні твори – це зразки професійної містифікації, художнього смаку і невщухної любові до справи.

«Живопис і лялька так переплелися в моєму житті, що іноді й сам вже не знаю, де починається образотворче мистецтво, а де казка, лялька. Творчість для мене – це вже спосіб життя!», – говорить автор.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього