Заслужений діяч мистецтв України Сергій Леонов відкрив концертний сезон в Хмельницькій філармонії
Цьогоріч, 1 жовтня, у Міжнародний день музики, Хмельницька обласна філармонія відкрила яскраві сторінки 77-ого концертного сезону. Заслужений діяч мистецтв України Сергій Леонов відкрив концертний сезон в Хмельницькій філармонії
Цьогоріч, 1 жовтня, у Міжнародний день музики, Хмельницька обласна філармонія відкрила яскраві сторінки 77-ого концертного сезону.
Перлини світової класики у цей вечір дарував Академічний симфонічний оркестр під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Сергія Леонова. Солістом виступив молодий львівський скрипаль, лауреат міжнародних конкурсів Ігор Муравйов.
Ігорю Муравйову лише 20 років, але він вже є володарем ряду високих виконавських відзнак міжнародного рівня. Будучи студентом класу професора Володимира Заранського, нині скрипаль навчається на четвертому курсі Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка. Як соліст виступав з кращими оркестровими колективами України, приймав участь у різноманітних фестивалях та творчих проектах, зокрема і у концертних програмах з видатним скрипалем-віртуозом Олегом Крисою.
У цей вечір Ігор Муравйов представив один з найрепертуарніших скрипкових творів, справжній зразок віденського класичного стилю – Концерт для скрипки з оркестром D-dur Л. Бетховена.
Приємною несподіванкою для хмельницької публіки стало виконання скрипалем нетрадиційних сольних каденцій до бетховенського концерту в авторстві видатного майстра музичного авангарду А. Шнітке. В оригінальний спосіб, через складний колаж з тем знаменитих концертів Бетховена, Брамса, Бартока, Берга і Шостаковича, блискучий стилізатор А. Шнітке зумів поєднати музичне минуле і сучасність.
Яскрава, віртуозна гра, тонка стильова точність, не по роках «зріле» музичне мислення Ігоря Муравйова, тримали кожного з присутніх у залі у цілковитій увазі та абсолютному захопленні від першої до останньої зіграної ним ноти. Вдячні слухачі надзвичайно тепло приймали молодого музиканта. Довго не вщухали гучні овації, які і стали щирим запрошенням до нових зустрічей зі скрипалем на хмельницькій сцені.
У другому відділенні концертної програми прозвучала «лебедина пісня» симфонічної музики С. Прокоф’єва, його поетично-меланхолійна, світла, життєствердна Сьома симфонія.

 Заслужений діяч мистецтв України Сергій Леонов відкрив концертний сезон в Хмельницькій філармонії  Заслужений діяч мистецтв України Сергій Леонов відкрив концертний сезон в Хмельницькій філармонії

Задумана як нескладний твір для дитячої аудиторії, у процесі створення вона поступово набула масштабу, філософського смислу, а разом з тим і появи двох редакцій фіналу. Причиною написання другої редакції стало прагнення композитора обійти жорстку тогочасну музичну цензуру, дати шанс своїй музиці на успішне концертне життя, хоча, насправді, Прокоф’єв бачив її майбутнє лише у початковому варіанті.
Сьома симфонія С.Прокоф’єва у виконанні Академічного симфонічного оркестру прозвучала саме у першій редакції, надзвичайно свіжо та емоційно. Справжнє буяння оркестрових барв заіскрилось завдяки чудовому ансамблю усіх виконавців, які блискуче втілили у життя і авторську, і диригентську концепції.
Повний аншлаг та неймовірні враження – концертний сезон відкрито! Тож з нетерпінням чекаємо на нові незабутні зустрічі та мистецькі події!

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього