Завідувач кафедри машинознавства Хмельницького національного університету отримав відзнаку міського головиВідповідно до розпорядження міського голови Сергія Мельника Почесною відзнакою Хмельницького міського голови нагороджено відмінника освіти України, доктора технічних наук, заслуженого професора Хмельницького національного університету, переможця обласного конкурсу кращих науково-дослідних робіт, Людину Року-2008 Хмельницького регіону в номінації “Науковець”, завідувача кафедри машинознавства Хмельницького національного університету Ярослава Тимофійовича Кіницького.Відповідно до розпорядження міського голови Сергія Мельника Почесною відзнакою Хмельницького міського голови нагороджено відмінника освіти України, доктора технічних наук, заслуженого професора Хмельницького національного університету, переможця обласного конкурсу кращих науково-дослідних робіт, Людину Року-2008 Хмельницького регіону в номінації “Науковець”, завідувача кафедри машинознавства Хмельницького національного університету Ярослава Тимофійовича Кіницького. Уже понад півстоліття він працює в альма-матер: спочатку асистентом, старшим викладачем, доцентом, а з 1982 року – завідувачем кафедри машинознавства. Днями Ярослав Тимофійович відзначив своє 75-річчя.

Почесну відзнаку (нагрудний знак і посвідчення) та квіти за дорученням міського голови ювіляру вручили його заступник Григорій Давиденко та керуюча справами виконавчого комітету Людмила Черевченко під час засідання ректорату університету. Найвищої відзнаки міського голови Ярослав Кіницький удостоєний за багаторічну, сумлінну та плідну працю в галузі освіти, високу професійну майстерність, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців для підприємств, установ та організацій міста Хмельницького та з нагоди 75-річчя від Дня народження. Вручаючи ювіляру нагороду представники міської влади подякували Ярославу Тимофійовичу за плідну працю, відзначивши його заслуги перед містом, побажали міцного здоров’я, добра та творчих успіхів.

Довідково

Кіницький Ярослав Тимофійович народився 9 лютого 1939 року в селі Раково, Старосамбірського району, Львівської області.
В 1961 році закінчив Український поліграфічний інститут ім. Івана Федорова, інженер-механік.
З 1963 року працює в Хмельницькому національному університеті спочатку асистентом, старшим викладачем, доцентом, а з 1982 року. – завідувачем кафедри машинознавства.

­ЯрославКіницький – висококваліфікований спеціаліст, умілий педагог та організатор і керівник, один із провідних вчених України з теорії механізмів і машин (ТММ). Він автор більше 150 наукових і науково-методичних робіт, зокрема 6 підручників, 5 навчальних посібників, 2 монографій, 8 авторських свідоцтв і патентів на винаходи. Розроблені ним методи розрахунку та проектування механізмів широко використовуються в різних конструкторських і проектних організаціях, науково-дослідних інститутах та вищих навчальних закладах.
За час його керівництва кафедрою машинознавства значно підвищився науково-педагогічний потенціал кафедри. 8 осіб захистили докторські дисертації, 18 – кандидатські.

Ярославу Тимофійовичу належить ряд оригінальних розробок: фундаментальний навчально-методичний комплекс з ТММ, який включає підручник, практикум, збірник задач і тестів, короткий довідник та інші посібники, котрі забезпечують всі види робіт студентів; аналогічний комплекс з технічної механіки (у співавторстві); уніфіковані алгоритми і програми розрахунку механізмів за допомогою ЕОМ; атлас рисунків до курсу ТММ; положення про рейтингове оцінювання роботи викладачів і наукових співробітників.

Ярослав Кіницький обраний членом Міжнародної федерації з ТММ Національного комітету з машинознавства, членом спеціалізованих Вчених рад по захисту докторських і кандидатських дисертацій в Хмельницькому національному університеті та Національному університеті „Львівська політехніка”. Упродовж 20 років обирався членом профкому професорсько-викладацького складу та співробітників університету, з них 8 років був головою профкому, 6 років – членом обкому профспілки працівників освіти та науки.

Ярослав Тимофійович користується заслуженим авторитетом у колективі університету, в наукових колах України. За вагомий внесок у розвиток матеріально-технічної бази університету, навчально-методичну, науково-дослідну та виховну роботу був нагороджений нагрудними знаками: в 1989 р. Мінвузом СРСР “За відмінні успіхи в роботі”, в 1994 р. – „Відмінник освіти України”, а в 1989 р. – дипломом і премією Мінвузу України. В 1999 р. йому присвоєне почесне звання “Заслужений професор Технологічного університету Поділля”, в 2004 р. – переможець І обласного конкурсу кращих науково-дослідних робіт. В 2008 р. – визнаний Людиною Року Хмельницького регіону в номінації «Науковець», а в 2009 р. занесений на обласну Дошку Пошани«Кращі люди Хмельниччини».

За матеріалами: http://www.khmelnytsky.com

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього