Завдяки електронному адмініструванню ПДВ бюджет Хмельниччини отримав майже 60 мільйонів гривень
З початку року платниками Хмельницької області забезпечено надходження ПДВ в розмірі 477,3 мільйона гривень.Завдяки електронному адмініструванню ПДВ бюджет Хмельниччини отримав майже 60 мільйонів гривень
З початку року платниками Хмельницької області забезпечено надходження ПДВ в розмірі 477,3 мільйона гривень, що на 58,9 мільйона гривень більше, ніж у відповідному періоді минулого року, повідомляють на сайті ДФС України в області.
Найбільші суми податку надійшли від платників – виробників власної продукції та переробних підприємств. Значне збільшення надходжень податку на додану вартість в поточному році головним чином зумовлено впровадженням електронної системи адміністрування ПДВ, яка дозволила збільшити середньомісячні нарахування податку та сплату.
Платникам ПДВ, які мали право на отримання бюджетного відшкодування, відповідно до чинного законодавства, проведено відшкодування ПДВ в розмірі 293,1 мільйона гривень, що на 154,0 мільйона гривень більше ніж в 2014 році. При цьому 45,1 відсотка сум бюджетного відшкодування проведено у автоматичному режимі.
Варто знати, що у зв’язку з прийняттям Закону України від 16 липня 2015 року № 643-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» Державна фіскальна служба України листом від 11.08.15 р. № 29562/7/99-99-19-03-01-17 «Про деякі особливості функціонування системи електронного адміністрування ПДВ» надала роз’яснення щодо особливостей функціонування системи електронного адміністрування ПДВ.
Зокрема, законом № 643 до пункту 87.1 статті 87 та пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), погашення податкового боргу з ПДВ за рахунок коштів на електронному рахунку здійснюється Держказначейством України на підставі реєстру ДФС, який формується на підставі рішень суду, направлених до виконання ДФС, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Порядок формування та надсилання такого реєстру визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної податкової і митної політики.
Відповідно до змін, внесених до пункту 198.6 статті 198 та статті 201 Кодексу, за платниками податку – покупцями закріплено право формувати податковий кредит на підставі копій податкових накладних, отриманих з ЄРПН, без необхідності отримання таких податкових накладних безпосередньо від продавця.
Платникам податку надається можливість отримувати від ДФС інформацію про рух коштів на їхньому електронному рахунку (інформацію щодо сум податку, перерахованого з електронного рахунку платника в бюджет, на спеціальний рахунок суб’єкта спеціального режиму оподаткування ПДВ та на поточний рахунок платника) (пункт 2001.4 статті 2001 Кодексу).

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього