Завдяки роботі Міндоходів Хмельниччини зарплат у «конвертах» вдвічі поменшалоАби «детінізувати» трудовий ринок Поділля упродовж 2013 року регіональним представництвом Міндоходів Хмельниччини перевірено 304 працедавці краю на предмет виплати зарплат у «конвертах».Аби «детінізувати» трудовий ринок Поділля упродовж 2013 року регіональним представництвом Міндоходів Хмельниччини перевірено 304 працедавці краю на предмет виплати зарплат у «конвертах».

Якісний доперевірочний аналіз дозволив не лише уникнути нерезультативних перевірок, а й при зменшенні їх числа у порівнянні з 2012 роком на 68 одиниць легалізувати працю вдвічі більшої кількості «трудових нелегалів»: 2308 громадян у 2013 році, проти 882 – у 2012.

Порушення трудового законодавства коштували «сірим» працедавцям Хмельниччини 6 мільйонів 343 тисячі гривень донарахувань з податку на доходи фізичних осіб та штрафів.

У минулому році за злісне ігнорування вимог трудового правового поля до адміністративної відповідальності притягнуто 140 посадовців установ і організацій та 91 приватного підприємця.

Офіційне ж працевлаштування виявлених «наймитів» додало до казни 107,4 тисячі гривень податку на доходи фізичних осіб.

Крім того завдяки Міндоходів Хмельниччини 838 господарників, які до зустрічей з ревізорами працювали у «затінку», легалізували свою комерційну діяльність, офіційно зареєструвавшись приватними підприємцями. Від цього скарбниці місцевих громад Поділля отримали ще понад 55 тисяч гривень податків.

«Легалізація неофіційної трудової зайнятості на часі залишається одним з головних наших пріоритетів. Тут наші зусилля у 2014 році будуть наполегливими та щоденними, оскільки «тіньовий» сектор економіки не лише зменшує доходи бюджету, а й нівелює соціальний захист та державні гарантії для «трудових нелегалів». Аби зменшити навантаження на фонд оплати праці, і таким чином законодавчо вирішити проблему неофіційної зайнятості населення, Міністерством доходів і зборів розроблено концепцію загальнообов’язкового декларування доходів громадян. Наразі Міндоходів Хмельнччини запрошує подолян до її публічного обговорення. Ми розуміємо, що це дуже відповідальний крок, адже він стосуватиметься кожного громадянина. Тому лише доопрацьований в діалозі з інституціями громадянського суспільства варіант Концепції стане законопроектом. Адже ми прагнемо, щоб Міністерство сприймали не як контролера, а в якості партнера і помічника у налагодженні прозорих відносин у трикутнику «роботодавець-найманий працівник-держава», – відзначає перший заступник начальника головного управління Міндоходів у Хмельницькій області Володимир Михайлюк

За матеріалами: офіційного порталу Територіальних органів Міндоходів у Хмельницькій області

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього