Завершено розслідування нещасного випадку, що стався 5 січня поточного року із трактористом – машиністом ТОВ «Серединецьке»Комісія спеціального розслідування теруправління Держгірпромнагляду у Хмельницькій області з’ясувала обставини та причини нещасного випадку із важким наслідком, що стався 5 січня поточного року з трактористом – машиністом сільськогосподарського виробництва ТОВ «Серединецьке» корпорації «Сварог Вест Груп». Згідно довідки Хмельницької обласної лікарні працівник внаслідок нещасного випадку отримав травматичну екзартикуляцію (відрив) лівої нижньої кінцівки на рівні кульшового суглобу із значним дефектом шкіри та м’яких тканин.Комісія спеціального розслідування теруправління Держгірпромнагляду у Хмельницькій області з’ясувала обставини та причини нещасного випадку із важким наслідком, що стався 5 січня поточного року з трактористом – машиністом сільськогосподарського виробництва ТОВ «Серединецьке» корпорації «Сварог Вест Груп». Згідно довідки Хмельницької обласної лікарні працівник внаслідок нещасного випадку отримав травматичну екзартикуляцію (відрив) лівої нижньої кінцівки на рівні кульшового суглобу із значним дефектом шкіри та м’яких тканин.

З’ясовано, що нещасний випадок з трактористом-машиністом стався 05 січня 2014 року о 12 годині 50 хвилин на полі посіву кукурудзи, розташованого на масиві села Хоняків Славутського району. Місцем випадку є бункер зерновий марки Е-ZТrail 710, який призначений для відвезення зерна від комбайна та перевантаження його на автотранспорт безпосередньо на полі. Під час завантаження постраждалий почув сторонній шум в зерновому бункері. Закінчивши навантаження кузова, вимкнувши механізм вивантаження зерна, він переїхав для завантаження причепа автомобіля. Підійшов до зернового бункера та піднявся східцями драбини, яка розташована на зовнішній лицьовій стороні бункера. Ставши ногами на металеву жорстку перемичку, послизнувся і впав всередину бункера. При цьому ліву ногу тракториста було захвачено витками обертаючого шнека вивантажувального механізму, як наслідок відбувся її відрив.

Випадок, згідно висновку комісії, пов\’язаний з виробництвом та підлягає обліку. Відповідальність за який несуть: постраждалий працівник, який приступив до виконання робіт в бункері при працюючому двигуні трактора і невідключеному валу відбору потужності, в стані алкогольного сп’яніння; інженер (група №1 – трактори іноземного виробництва), який не забезпечив належного контролю за дотриманням працівниками вимог безпеки та трудової і виробничої дисципліни, вимог інструкцій з охорони праці.

Комісією спецрозслідування щодо зменшення ризику повторення аналогічних випадків у майбутньому розроблено ряд заходів. Зокрема, зобов’язано провести позапланове навчання та перевірку знань з питань охорони праці з трактористами-машиністами підприємства. Посилити контроль за дотриманням працівниками трудової і виробничої дисципліни, вимог інструкцій з охорони праці. Забезпечити негайне відсторонення від роботи працівників, які перебувають в стані алкогольного сп’яніння тощо.

За матеріалами: http://dnop.km.ua

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього