Завершено розслідування нещасного випадку із громадянином, який виконував роботи за цивільно-правовим договором зТОВ «Ізяславтрансбуд»Комісія спеціального розслідування теруправління Держгірпромнагляду у Хмельницькій області з’ясувала обставини та причини нещасного випадку із смертельним наслідком, що стався 28 грудня минулого року з громадянином, який виконував роботи за цивільно-правовим договором зТОВ «Ізяславтрансбуд».
Комісія спеціального розслідування теруправління Держгірпромнагляду у Хмельницькій області з’ясувала обставини та причини нещасного випадку із смертельним наслідком, що стався 28 грудня минулого року з громадянином, який виконував роботи за цивільно-правовим договором зТОВ «Ізяславтрансбуд».

З’ясовано, що місцем нещасного випадку є корпус №1 Ізяславського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня – дитячий ясла-садок №7», де проводились роботи по реконструкції покрівлі. В результаті падіння покрівлі потерпілий отримав травму важкого ступеня, внаслідок якої 2 січня 2014 року помер в Хмельницькій обласній лікарні.

Основною причиною нещасного випадку є нехтування власною безпекою і вимогами нормативних актів з охорони праці та незастосування засобів індивідуального захисту під час виконання будівельних робіт. Також супутньою причиною випадку є початок виконання робіт працівниками без ознайомлення їх під розпис з проектом виконання робіт, яким передбачено технічні рішення і основні організаційні заходи із безпеки виконання робіт.

Розглянувши матеріали, які були зібрані під час розслідування, пояснення свідків, огляду місця нещасного випадку, вивчення цивільно-правового договору та інших документів з спеціального розслідування комісія прийшла до висновку, що даний нещасний випадок пов\’язаний з виробництвом та підлягає обліку.

Комісією спецрозслідування щодо зменшення ризику повторення аналогічних випадків у майбутньому розроблено ряд заходів. Зокрема, зобов’язано не допускати до виконання робіт працівників без ознайомлення їх під розпис з проектом виконання робіт, яким передбачено технічні рішення і основні організаційні заходи із безпеки виконання робіт. При укладанні з громадянами цивільно-правових договорів на виконання будівельних робіт наголошувати їм про те, що вони виконують роботи на свій ризик і повинні дбати про особисту безпеку, дотримуватись вимог нормативно-правових актів з охорони праці та обов’язково використовувати ЗІЗ під час виконання робіт на висоті. Провести позаплановий інструктаж з питань охорони праці усім працівникам ТОВ «Ізяславтрансбуд» та обговорити обставини та причини нещасного випадку на нараді підприємства.

За матеріалами: Територіального управління Держгірпромнагляду у Хмельницькій області

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього