Заява Арсенія Яценюка щодо добудови Хмельницької АЕС ввела в оману українців
Арсеній Яценюк заявив, що енергоблоки Хмельницької АЕС слід добудувати в найкоротші терміни із залученням лише європейських партнерів.Заява Арсенія Яценюка щодо добудови Хмельницької АЕС ввела в оману українців
Арсеній Яценюк заявив, що енергоблоки Хмельницької АЕС слід добудувати в найкоротші терміни із залученням лише європейських партнерів.
Заклик прем\’єра кооперуватися не з росіянами, а з європейськими партнерами, полягає в наступному.
\”Енергоатом має прискорити добудову атомних енергоблоків та здійснювати її з європейськими партнерами. Наскільки мені відомо, ми не з Росією, а ми саме з Чехією, зі \”Шкодою\” будемо мати контракт\”, – наголосив очільник уряду.
Ці слова прем\’єр-міністра збентежили професіоналів і ввели в оману українців.
Справа в тому, що з 2004 року стовідсотковим власником ŠKODA JS a.s. став російський холдинг \”Объединенные машиностроительные заводы\”, засновником якого є російський Газпромбанк.
Починаючи з 2004 року, всі плани чеської ŠKODA JS a.s. формуються у Росії, тому про кооперацію з Європою говорити завчасно.
Перш ніж робити таку заяву, уряду слід було розірвати міжурядову угоду з РФ від 9 червня 2010 року про співробітництво у будівництві енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС, ратифіковану законом від 12 січня 2011 року №2917-VI.
Постає також питання, чи варто будувати енергоблоки з чехами, якщо ŠKODA JS a.s. ніколи не розробляла будь-яких реакторних установок?
Колись ця компанія брала участь у будівництві першого та другого блоків АЕС \”Темелін\” у Чехії, виготовляючи окреме обладнання, в тому числі – корпус реактора ВВЕР-1000 за старим російським проектом В-320.
У країнах ЄС дозволяється будувати реактори покоління 3 і 3+ з обов\’язковим використанням МОКС-палива, можливістю роботи у маневрових режимах для добового регулювання потужності. Реактори повинні мати показник вірогідності виходу радіоактивних елементів за межі активної зони не менш ніж 10-7.
Нічого цього і близько нема у реакторах ВВЕР-1000. Чому тоді український уряд орієнтується на чеських партнерів? Технологіями реакторів третього покоління у Європі володіє лише Франція.
Інформація ж на сайті ŠKODA JS a.s. підтверджує, що ця компанія не розробляє реакторні установки, а виконує окремі роботи і надає послуги при здійсненні пусконалагоджувальних робіт.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього