Збанкрутіла компанія з Шепетівки стягує з держкорпорації 52 млн. грн за кукурудзу
ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» має виплатити 51,72 млн грн. заборгованості, інфляції і процентів ПАТ «Шепетівська реалбаза хлібопродуктів». Про це свідчить рішення Господарського суду м.Києва від 1 березня, пишуть “Наші гроші”.Збанкрутіла компанія з Шепетівки стягує з держкорпорації 52 млн. грн за кукурудзу
ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» має виплатити 51,72 млн грн. заборгованості, інфляції і процентів ПАТ «Шепетівська реалбаза хлібопродуктів». Про це свідчить рішення Господарського суду м.Києва від 1 березня, пишуть “Наші гроші”.

6 грудня 2013 року ДПЗКУ (покупець) уклала договір поставки кукурудзи 3-ого класу врожаю 2013 р. із «Шепетівською реалбазою хлібопродуктів» (постачальник). До 8 січня 2014 р. ДПЗКУ отримала майже 21 тис тонн кукурудзи на 27,05 млн грн. Однак за продукцію не розплатилась.

У вересні 2014 року ДПЗКУ повідомила «Шепетівську реалбазу хлібопродуктів» про припинення зобов’язання по договору. ДПЗКУ надіслала компанії заяву про зарахування зустрічних однорідних вимог, де заборгованість 27,05 млн грн. зараховувалась у рахунок заборгованості постачальника з урахуванням курсової різниці і договірних санкцій.

«Шепетівська реалбаза хлібопродуктів» проти такого зарахування заперечила, оскільки вимоги не є однорідними. А саме вимоги ДПЗКУ – це штрафні санкції, які ДПЗКУ нарахувала компанії за порушення договорів поставки за серпень 2013 р., і вони не є основним зобов’язанням. Крім того, ДПЗКУ включила ці штрафні санкції у суму вимог до «Шепетівської реалбази хлібопродуктів» у справі про банкрутство, що свідчить про те, що заборгованість не була погашена.

Суд вирішив, що заява ДПЗКУ про зарахування зустрічних вимог не відповідає Цивільному кодексу. Тому зобов’язання по оплаті 27,05 млн грн. боргу не можна вважати припиненим.

Суд задовольнив вимоги ПАТ «Шепетівська реалбаза хлібопродуктів» і, крім 27,06 млн грн. боргу, стягнув 22,95 млн грн. інфляційних втрат, 1,72 млн грн. 3% річних.

Основними акціонерами «Шепетівської реалбази хлібопродуктів» (Хмельницька обл.) є ТОВ «Санкт-Капітал», ТОВ «Фенікс Капітал ЛТД», ТОВ «П.Г.М.». Ці фірми мають пакети акцій по 21% кожна.

Власником «Санкт-Капітал» є громадянин Грузії Едуард Гасанов. Власником фірм «Фенікс Капітал ЛТД» і «П.Г.М.» є Максуда Бобажанова з Узбекистану.

У грудні 2015 р. «Шепетівська реалбаза хлібопродуктів» визнана банкрутом. Вимоги кредиторів складають 1,18 млрд грн. Одним із кредиторів на суму 169,86 млн грн. є Державна продовольчо-зернова корпорація.

Джерело: shepetivka.com.ua

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього