Збережемо та модернізуємо бібліотечну систему
Задля такої мети народний депутат України, співголова політичної партії «За конкретні справи» ініціював зустріч з представниками бібліотек Теофільського, Ізяславського, Білогірського, Красилівського районів та міста Нетішин.
Збережемо та модернізуємо бібліотечну систему
Задля такої мети народний депутат України, співголова політичної партії «За конкретні справи» ініціював зустріч з представниками бібліотек Теофільського, Ізяславського, Білогірського, Красилівського районів та міста Нетішин.

Сьогодні, підняття заробітних плат бюджетникам – одне з головних завдань влади. Та що стосується тих, хто все життя віддає книгам, чомусь навпаки – фінансування обмежили.

Попри старе оснащення, відсутність комп’ютеризації – бюджет ізяславській центральній районній бібліотеці зменшили більш як на 200 тисяч. Проте і це ще не все. Людей висиляють з приміщення, яке більш як 50 років тому було побудоване спеціально під бібліотеку. Натомість пропонують абсолютне не пристосоване.

«Якщо порівняти квадратуру приміщення того, що в нас є та того, що пропонують, то це виходить що ми 1000 квадрантих метрів поміняємо на 200. А у нас фонд кних більше 100 000. Помістити їх у такі рамки – це абсурд, просто не реально. Також варто взяти до уваги й той факт, що кількість відвідувачів у нас збільшилась – лише за останній рік на більш ніж 500 читачів», – бідкається директор Ізяславської районної бібліотеки.

Проблема сфери полягає у тому, що навіть ті, у кого є власне приміщення, не мають належних умов. Бібліотеки потребують капітальних ремонтів, не опалюються, не має належного книжкового фонду, що вже казати про комп’ютеризацію. А заробітна плата працівників – копійки.

«В нашому районі фінансування трохи збільшилось цього року – один мільйон шістсот тисяч гривень становить. Але це ж на всю централізовану бібліотечну систему. Лише п’ять працівників районної бібліотеки працюють на повні оклади, а решта працівників працюють на 0,75 ставки, сільські бібліотеки працюють більше 5 років на 0,5 ставки. А це ж люди, які виконують функції як технічного працівника так і бібліотекаря», – розповіла про свою ситуацію директор централізованої бібліотечної системи Білогірського районну Галина Іванівна Мартинюк.

Для сільського населення бібліотека це єдиний культурно інформаційний заклад. А завдяки комп’ютеризації, кількість читачів щороку збільшується. Тому допустити закриття бібліотек не можна, наголосив народний депутат Андрій Шинькович. Адже це призведе до масового скорочення та безробіття. Тому першочерговими завданням є зберегти існуючу бібліотечну систему, штат працівників та доповнити бібліотеки новими функціями.

«Ми всі усвідомлюємо, що книгу не замінить інтернет, що книгу не замінить електронна книга. Зберегти існуючу бібліотечну систему, зберегти штат працівників, які є в бібліотеках сьогодні – він невеличкий, але ж він є – це основне завдання сьогодні. Потрібно доповнити роботу бібліотек новими функціями, пов’язувати їх роботу з важливими суспільними речами – децентралізацією, з розвитком різних громадських рухів і все таки з інформатизацією.

Ми маємо звернутись до представників районних рад, привести фінансування до рівня 2015 року та збільшити вартості енергоносіїв. І взагалі поговорити про функції, поділитися враженнями, чим новим сьогодні бібліотека може принести користь громаді», – наголосив під час круглого столу народний депутат України, співголова політичної партії «За конкретні справи» Андрій Шинькович.

Порівняно з станом бібліотечних систем Білогірщини, Теофіпольщини та Ізяславщини, у Нетішині та Красилівському районі справи трохи кращі. Тут і фінансування більше і комп’ютеризація час від часу проводиться. Та заробітні плати варто було б збільшувати, поновлювати книжкові фонди більш сучасною літературою, наголошують представники.

Під час круглого столу зуміли обговорити не лише проблеми, а й напрацювати нові проекти для покращення функціонування бібліотек. Тож як бібліотекарі так і читачі впевнені – завдяки співпраці з народним депутатом Андрієм Шиньковичем, головні скарбниці знань 189-го виборчого округу отримають надію на нове, покращене життя. Що стане не лише корисним для працівників. А й для всіх мешканців, районів, міст та селищ.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього