Житомирськими корупціонерами займеться Хмельницьке управління Національного антикорупційного бюро
В Україні запрацював відкритий онлайн-реєстр речових прав на нерухоме майно. Відтак чиновники, судді, прокурори Житомирщини не зможуть приховати інформацію про свої будинки та маєтки.Житомирськими корупціонерами займеться Хмельницьке управління Національного антикорупційного бюро
В Україні запрацював відкритий онлайн-реєстр речових прав на нерухоме майно. Відтак чиновники, судді, прокурори Житомирщини не зможуть приховати інформацію про свої будинки та маєтки.

Учасники ініціативи «Реанімаційного Пакету Реформ» як активні розробники антикорупційної стратегії переконані, що відкритість і прозорість – ефективні кроки на шляху до подолання корупції.
«Завдяки доступному реєстру нерухомості кожен українець зможе перевірити, кому належить та чи інша будівля. Це допоможе оперативніше виявляти місцеві межигір’я та вбереже звичайних громадян від афер при купівлі нерухомості», – говорить Голова правління «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін.
Також у січні повинна завершитися процедура призначення голови Національного антикорупційного бюро. Новостворений орган займатиметься виключно корупційними правопорушеннями, під пильне око його фахівців потраплятимуть вищі посадові особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: міністри, народні депутати, судді, прокурори, голови ОДА, керівники великих державних підприємств та ін.
Бюро займатиметься також справами, рівень шкоди від яких суспільству становить більше півмільйона гривень, навіть якщо там не фігуруватимуть високопосадовці.
У структуру бюро увійдуть сім територіальних управлінь (Львів, Хмельницький, Миколаїв, Мелітополь, Полтава, Донецьк, Київ).
Хмельницьке територіальне управління Національного антикорупційного бюро України матиме повноваження розслідувати справи з корупційною складовою із Вінницької, Житомирської, Рівненської, Хмельницької та Чернівецької областей.
Антикорупційним пакетом законів передбачено, що декларації високопосадовців перевірятимуть на відповідність стилю їхнього життя, а зміни до Кримінального кодексу України, ініційовані учасниками РПР, спрощуватимуть процедуру пред’явлення звинувачення.
«Раніше чиновник із зарплатнею 1500 грн., який володів нерухомістю вартістю мільйон, не вважався порушником законодавства. Для того, щоб відкрити кримінальне провадження, необхідно було довести, що гроші на будинок він украв, тобто довести реальний факт крадіжки», – пояснює експерт. Відповідно до нового законодавства, державна сторона обвинувачення тепер повинна буде просто довести, що чиновник звів маєток не за власні кошти. Тобто треба буде додати всі задекларовані доходи підозрюваного у хабарництві.
Відмивання чималих сум нерідко відбувались через завуальовані схеми державних закупівель. Та вже з початку року Мінекономіки відкрило повний доступ до «Вісника державних закупівель України», де публікується вся інформація про тендери за бюджетні кошти та результати закупівель. Відтак жителі Житомирщини можуть проконтролювати, куди і коли були витрачені кошти державними установами.
«Раніше інформацію про укладені угоди, назви компаній-переможців, вартість закуплених товарів або послуг потрібно було добувати в прямому значенні цього слова. Нині все це є у відкритому доступі і всі охочі можуть дізнатися правду про те, як влада витрачає гроші громади», – говорить про переваги роботи з «Вісником» Віталій Шабунін.
На думку фахівців РПР, невідворотність покарання повинна стати основою подолання корупції в Україні. В Європі корупційні правопорушення зараховують до особливо тяжких злочинів, а відтак і покарання діють найсуворіші. Віталій Шабунін переконаний, що позбавлення волі та конфіскація майна чиновників буде набагато ефективнішим інструментом, ніж догана чи звільнення з роботи.
Джерело: 1.zt.ua

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього