Жвавий інтерес до історії Хмельниччини позначився на зростанні туристичного збору Сплата туристичного збору до місцевих бюджетів Хмельницької області протягом 2013 зросла до 224 тисяч гривень, темп росту цього платежу досяг позначки 112 відсотків.

Сплата туристичного збору до місцевих бюджетів Хмельницької області протягом 2013 зросла до 224 тисяч гривень, темп росту цього платежу досяг позначки 112 відсотків.

Найбільші надходження туристичного збору зафіксовані у Кам‘янці-Подільському, Хмельницькому, Летичеві, Славуті, Волочиську та Городку.

Фахівці Міндоходів вважають цілком логічним той факт, що пожвавлення інтересу до історії та культури рідного краю позитивно позначилось на зростанні надходжень від сплати туристичного збору.

На сьогодні у територіальних органах доходів і зборів зареєстровано майже сто суб\’єктів господарювання, що надають туристичні послуги і сплачують відповідний збір.

Нагадаємо, що туристичний збір запроваджений з введенням у дію Податкового кодексу України і є місцевим збором, кошти від якого спрямовуються до місцевого бюджету. Встановлюється він рішенням сільської, селищної чи міської ради і складає не більше одного відсотка від вартості проживання у відповідній місцевості. Платниками його відповідно до статті 268 Податкового кодексу є особи, які прибувають до даної місцевості, на якій діє рішення місцевої ради. На практиці ж найчастіше його справляють податкові агенти – готелі, кемпінги, садиби зеленого туризму, квартирно-посередницькі організації тощо.

«Поділля – благодатний край, багатий на історико-культурні пам’ятки та мальовничі місця для відпочинку і лікування. Чим більше органи місцевого самоврядування та громади будуть усвідомлювати потенційні можливості своїх населених пунктів для розвитку туризму, тим більше, зрештою, гості залишатимуть коштів у місцевих бюджетах. Ці кошти, в свою чергу, йтимуть на розвиток туристичної інфраструктури краю, як це й передбачали розробники Податкового кодексу», – резюмує заступник начальника Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області Сергій Романов.

За матеріалами: Територіальних органів Міндоходів у Хмельницькій області

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього